Revenue Analyst

Dynata este unul dintre cei mai mari jucători din industria cercetării de piață. Oferim cele mai mari și mai puternice panouri de cercetare online și mobile, care le permit cercetătorilor să acceseze mințile consumatorilor, profesioniștilor din mediul de afaceri și publicului greu de atins din întreaga lume.

Analistul de venituri, EMEA, acționează ca un motor analitic al companiei, oferind informații și sprijinind luarea deciziilor de afaceri „optime”, asigurând consultanță financiară și oferind sprijin strategic conducerii superioare. Poziția raportează managerului FP&A, EMEA și lucrează îndeaproape cu părțile interesate seniori din afacere.

responsabilitati principale

  • Furnizați calculele trimestriale ale comisiilor cu acuratețe și în timp util, menținând legătura cu directorii superiori de vânzări și membrii financiari
  • Pregătiți acumularea lunară de comisioane pentru regiunea EMEA
  • Sprijiniți și creați rapoarte de management în Tableau și Excel, inclusiv analiza datelor, verificările calității datelor și integrarea datelor
  • Oferiți informații financiare asupra performanței companiei, concentrându-se pe obiective strategice pe termen lung și pe generarea de venituri
  • Menținerea de înaltă calitate și a datelor corecte în sistemul CRM, inclusiv asistarea în menținerea proprietății contului, a canalului de clienți și a grupurilor de familie
  • Adunați, identificați și analizați cerințele CRM și asigurați-vă că acestea sunt îndeplinite
  • Evaluați și configurați sistemul CRM și furnizați documentație detaliată pentru utilizatorul final
  • Lucrați în colaborare și analitic cu alți membri seniori ai finanțelor, managementului superior și liderilor funcționali atât la nivel regional, cât și global

Cerințe și abilități

  • Atenția la detalii și înregistrarea dovedită a preciziei sunt esențiale
  • Expunere anterioară la analizarea unui volum mare de date
  • Cunoștințe avansate Microsoft Excel și PowerPoint
  • Gradul de contabilitate sau echivalentul este avantajos
  • Experienta in proiectarea si implementarea proceselor
  • Se bucură de provocarea de a se adapta rapid la noile sisteme într-un mediu de afaceri cu ritm rapid și uneori imprevizibil
  • Demonstrează cele mai înalte standarde de acuratețe și precizie; foarte organizat.
  • Self-starter - cineva care este un gânditor proactiv care poate autoprovoca seturile de date și este capabil să lucreze eficient cu o echipă de la distanță

Dynata este cea mai mare platformă de date și informații primare din lume. Cu o acoperire care cuprinde 62 de milioane de consumatori și profesioniști în afaceri la nivel global și o bibliotecă extinsă de atribute de profil individuale colectate prin sondaje, Dynata este piatra de temelie pentru date precise și de încredere de calitate. Compania a construit servicii și soluții inovatoare de date în jurul ofertei sale robuste de date primare pentru a aduce vocea clientului în întregul continuum de marketing - de la strategie, inovație și branding la publicitate, măsurare și optimizare. Dynata deservește aproape 6.000 de agenții de cercetare de piață, media și publicitate, editori, firme de consultanță și investiții și clienți corporativi din America de Nord, America de Sud, Europa și Asia-Pacific. Aflați mai multe la www.dynata.com.

La Dynata, ne angajăm să promovăm un mediu incluziv, accesibil, în care toți angajații și clienții să se simtă apreciați, respectați și sprijiniți. Suntem dedicați să construim o forță de muncă care să reflecte diversitatea clienților noștri și a comunităților în care trăim și servim. Dynata salută și încurajează cererile persoanelor cu dizabilități. Ne angajăm pentru o cultură a muncii incluzivă pentru toți angajații noștri. Cazările la cerere pot fi făcute pentru toate aspectele procesului de selecție.

În scopuri administrative, datele dumneavoastră cu caracter personal vor fi păstrate în evidență și vor fi dezvăluite și transferate atât în ​​interiorul, cât și în afara Spațiului Economic European, inclusiv în Statele Unite ale Americii. Vom lua toate măsurile rezonabile pentru a preveni orice acces neautorizat la datele dumneavoastră cu caracter personal.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Dynata pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Dynata pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Dynata locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?