Romanian Teacher / Profesor de Limba Romana

[ROM]

Oportunitate: Un rol în cadrul unei școli primare, gimnaziale și liceale aflate în apropierea capitalei României în rapidă dezvoltare. Avem o echipă de predare multiculturală cu profesori din mai multe națiuni, inclusiv Marea Britanie, SUA și România. Aplicam pentru a deveni o școală IB World și, prin urmare, căutăm profesori care doresc să evolueze împreună cu școala noastră. Oferim dezvoltare profesională și un salariu competitiv.

Responsabilități: instruirea studenților în subiectul(ele) atribuit(e); evaluează, notează și monitorizează munca elevului; hrăniți și respectați elevii; și să le învețe abilități sociale, morale și etice valoroase, prin modelarea unor standarde înalte de comportament și atitudine; urmați, implementați și promovați toate politicile și procedurile școlare.

Scopul postului: Să îndeplinească atribuțiile profesionale ale unui profesor român pentru liceu și liceu sub conducerea Coordonatorului Senior Leadership, HoS, HoD și IB.

Cerințe:

  • O diplomă legată de materia predată
  • Comandă excelentă / foarte competent în limba engleză scris și vorbit
  • Cunoștințe Microsoft Office
  • Cunoașterea strategiilor eficiente de predare și învățare
  • Un avantaj este experiența de predare în cadrul programului de Bacalaureat Internațional (IB).
  • Capacitatea de a adapta predarea pentru a satisface nevoile elevilor
  • Capacitatea de a construi relații de lucru eficiente cu elevii
  • Cunoașterea îndrumărilor și cerințelor privind protecția copiilor
  • Cunoașterea comportamentului eficient și a strategiilor de management al clasei
  • Bune abilități IT, în special utilizarea tehnologiei digitale pentru a sprijini învățarea

[RO]

Oportunitate: Un post în cadrul unei școli primare, gimnaziale și liceale în rapidă dezvoltare, situată în apropierea capitalei României. Avem o echipă de predare multiculturală, cu profesori din mai multe națiuni, inclusiv Marea Britanie, SUA și România. Dorim să devenim o școală IB World și, prin urmare, căutăm profesori care doresc să evolueze împreună cu școala noastră. Oferim dezvoltare profesională și un salariu competitiv.

Responsabilități: instruirea elevilor în materia repartizată; evaluează, notează și monitorizează munca elevului; îndrumă și respectă elevii și le dezvoltă abilități sociale, morale și etice valoroase, prin modelarea unor standarde înalte de comportament și atitudine; urmează, implementează și promovează toate politicile și procedurile școlare.

Scopul postului: Să îndeplinească atribuțiile profesionale de profesor de Limba Romana pentru liceu sub conducerea Coordonatorului Senior Leadership, HoS, HoD și IB.

Cerințe:

• Diplomă de specialitate în domeniul materiei predate

• Competențe excelente / foarte bune de comunicare în limba engleză (scris și vorbit)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Olga Gudynn International School pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Olga Gudynn International School pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Olga Gudynn International School locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?