Sales Advisor IPP - Vodafone Store

Candidatul ideal

Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipă tânără, dinamică, în care fiecare provocare este tratată cu entuziasm și seriozitate, atunci înseamnă că ești pe drumul cel bun pentru а deveni următorul Sales Advisor – IPP.

Certificări/competențe necesare:
Diploma Bacalaureat esențială / Preferabil Diploma studii superioare
Cunoștințe operare PC (Word, Excel, Power Point, Outlook)
Cunoștințe limba engleză nivel conversațional
Preferabil experiența în IT&C, Vânzări/Retail

Descrierea jobului

Scopul postului: interacționează cu clienții, în magazin sau telefonic, cu scopul de a promova serviciile și produsele Vodafone și de a răspunde solicitărilor de suport ale clienților.

Responsabilități principale:

Promovează activ produsele și serviciile Vodafone și acordă clientului suport și consultanță pentru solicitările primite;

Evaluează fiecare situație prezentată de client și folosește tehnici de vânzare consultativă;

Rezolvă solicitările clienților și oferă informații de natură comercială (oferta, preț, condiții contractuale etc.) și tehnică (caracteristici, rețea, service etc.) despre produse și servicii;

Solicită constant feedback de la client pentru a se asigura că soluția găsita este cea potrivită pentru client;

Împărtășește feedback-ul cu managerul direct și cu echipa pentru a îmbunătăți experiența clientului;

Administrează eficient fluxul de clienți din magazin prin: informarea clienților în privința timpului de așteptare, oferirea de suport pentru emiterea bonurilor de ordine (unde este cazul), explicarea modului de preluare la biroul unui consultant, indicarea zonelor de așteptare din magazine;

Efectuează apeluri, în programul de Telesales sau Call center, în funcție de nevoile de business.

Ce îți oferim:
Pregătire intensă în sesiuni de training cu durata de 2 săptămâni
Participarea la concursuri și acordarea unor bonusuri care recompensează performanța individuală și pe cea de echipă;
Susținere și promovare în carieră;
Telefon de serviciu și abonament nelimitat de voce și date

IPP (Instore Power Provider) reprezintă mandatarul Vodafone Romania pentru serviciul Sales Advisor.

Descrierea companiei
We want to inspire people to capture the opportunities of a digital future and build a better tomorrow. That is why we are here. Over 30 years ago, we made the first ever mobile phone call and sent the first SMS in Britain and have been changing the lives of billions of people ever since. We are taking 4G to the Moon and using big data for social good to intelligent transport systems and emergency drones, we are still shaking things up. Be part of a company which helps those who need it most. Whether teaching girls to code, providing connectivity to disaster hit areas or putting on our trainers and running for charity. We believe being different is good. We are proud to offer equal opportunities regardless of race, nationality, cultural background, gender, age, marital status, sexual orientation, gender identity, disability, religious or political belief.
We can only leverage this diversity by building an inclusive culture where everyone is respected, can be themselves and strive to be their best. Your different perspectives help us to shape the future. The future is exciting. Ready?

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la VODAFONE ROMANIA SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la VODAFONE ROMANIA SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are VODAFONE ROMANIA SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?