Sales And Marketing Specialist

Esti pasionat de vanzari si IT? Iti doresti un mediu in care sa poti dezvolta o echipa de vanzari? Esti un bun ascultator, ai rabdarea necesara sa asculti in detaliu nevoile clientilor nostri si sa ai abilitatea analitica in a le oferii solutii, alaturi de o echipa competenta si cu adevarat pasionata de ceea ce face.

Cu sustinerea echipei, viitorul coleg/a trebuie sa se implice activ in dezvoltarea portofoliului de clienti prin identificarea de leaduri noi, identificarea nevoii acestora si oferirea de solutii care sa ii ajute sa-si automatize activitarea, sa aiba acces rapid la informatii corecte si actuale, etc

Responsabilitati:

  • vanzarea de solutii ERP, alte solutii software complementare, dezvoltarea de aplicatii personalizate conform cerintei clientilor;
  • realizare targetului de vanzari lunar, trimiestrial, anual;
  • project management pentru intreg procesul de vanzare;
  • pastarea unei relatii bune cu clientii.

Candidatul ideal

  • experienta de minim cinci ani in vanzari consultative B2B, preferabil in vanzari de sisteme software/ IT / Telecom;
  • capacitate de a gestiona notiuni tehnice din domeniul sistemelor software de business;
  • cunostinte bune de limba engleza
  • reprezinta un avantaj experienta in utilizarea unei solutii software pentru managementul afacerilor (ERP).

Beneficii:

  • pachet salarial atractiv
  • mediu de lucru placut si profesional alaturi de o echipa cu vasta experienta
  • plan de integrare si dezvoltare profesionala
  • conditii excelente de munca
  • proiecte interesante si provocatoare (suntem in IT, nu are cum altfel 😊)
  • telefon, laptop, masina;

La Scribsoftware vindem si implementam/dezvoltam solutii software pentru afaceri, care ajuta clientii nostri sa-si gestioneze mai eficient afacerea, sa devina mai buni, mai competitvi in contextele tot mai complexe din mediul de business intern si international.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la scribsoftware SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la scribsoftware SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are scribsoftware SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?