Sales & Merchandising Rep. Arges

Cautam coleg/a pentru Rolul de Sales &Merchandising Representative pentru echipa noastra de vanzari pentru zona Pitesti (Arges)

Responsabilitatile Job-ului:

  • Coordonarea activitatii de vanzari in zona alocata respectand politicile interne ale companiei pentru zona judetului Arges
  • Monitorizarea și responsabilitatea pentru distribuția produselor companiei (Savex, Milde, Emeka, Teo, All Nature, Pufies,Semana) pe conturile cheie locale si magazinele aloacte pe regiune.
  •  Implementarea obiectivelor de volum si distributie de vânzări specific companiei.
  • Executarea vânzări directe în magazine alaturi de agentii Distribuitorilor
  •  Negociaza activități de promovare și vinde pachete promotionale
  •  Stabilirea și menținerea expunerii regulate și de promovare a produselor companiei, în conformitate cu standardele de mercantizare la sediul clienților indirecți din regiune atribuit.
  •  Dezvoltarea permanenta a relatiei cu clientii
  •  Lucrul cu distribuitorii, evaluarea calitatii Muncii legata de servicii pentru clienți și de informații necesare pentru a efectua lucrările propuse conform planului de vanzari.
  •  Colectarea și trimiterea în timp util a informațiilor cu privire la prețurile din piață ale produselor companiei și ale produselor competitive.
  •  Controlul relației contractuale cu clientii din regiune, vizite regulate, promovare produse.
  • Îndeplinește sarcinile suplimentare atribuite de către Regional Sales Manager. §

Cerinte:

 Experienta - cel puțin 1- 2 ani de poziție similară în sectorul FMCG

  •  Atitudine Pro activa , Flexibil, bun negociator .
  •  Cunoașterea pieței de FMCG - pe Divizia Non Food va fi un plus.
  •  Excelente abilitati de comunicare, colaborare și negociere
  •  Cunostinte si experienta de lucru cu P & L
  •  Abilitati in utilizarea calculatorului/laptop - MS Office (Power Point, Word, Excel)
  •  Permis de conducere -categoria B
  •  Facultate - Economie sau Finante (de preferabil

 Beneficii:

  •  Mediul de lucru profesional cu posibilitati de dezvoltare personala
  •  Asigurare medicala privata
  • Tichete de masa
  • Training-uri organizate in cadrul ''Sales Academy''
  •  Masina de serviciu
  • Tableta, telefon mobil

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la FICOSOTA MARKETING ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la FICOSOTA MARKETING ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are FICOSOTA MARKETING ROMANIA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?