Sales Coordinator

Echipa DPD România își mărește echipa. Suntem în cautarea unui agent de vânzare pentru orașul Sibiu, care să ne ajute să diversificăm portofoliul de clienți și să îmbunătățim relația cu clienții existenți. Dacă esti o persoană perseverentă, cu inițiativă, îți place să lucrezi în echipa, iar provocările la nivel profesional te motivează să mergi mai departe, suntem nerăbdători să te cunoaștem.

Descrierea jobului / Ce ar trebui să faci?

  • Vânzarea serviciilor de curierat DPD, conform strategiei comerciale;
  • Gestionarea portofoliului de clienti alocati, oferirea de suport in recuperarea debitelor;
  • Dezvoltarea portofoliului de clienti, implicarea activa in prospectarea zonei alocate;
  • Desfasurarea activitatilor de post-vanzare: renegocierea clauzelor si tarifelor, rezolvarea problematicilor speciale.
  • Rapoartare zilnică, lunară și trimestrială a progresului;

Candidatul ideal / Ce ar trebui să ai?

  • Experientă relevanta in vanzarea de servicii B2B și sectorul logistic/transport;
  • Capacitate de construire a unor bune relatii cu clientii;
  • Atentie la detalii, constiinciozitate, responsabilitate;
  • Abilități de comunicare și negociere, atitudine proactiva;
  • Persuasivitate, capacitatea de a trece peste refuzuri;
  • Abilități de lucru în MS Office
  • Permis conducere categoria B

Beneficii / Ce oferim?

  • Pachet salarial motivant
  • Bonus de performanță
  • Traininguri de specialitate
  • Mediu de lucru dinamic
  • Autoturism, laptop, telefon

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DPD Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DPD Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DPD Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?