Sales Director

Cine suntem noi ?

Topsem este o societate cu capital 100% românesc înființată în anul 2015 cu domeniul de activitate specializat în comerțul cu ridicata al produselor chimice .

Scopul activității noastre este acela de a asigura clienților o gamă largă de produse, care să răspundă cu profesionalism nevoilor acestora.

În prezent, ne dezvoltăm în domeniul producției de inputuri agricole, cu interes pentru producția pe scară largă de îngrășăminte organice.

Candidatul ideal :

Experiență de minim 3 ani pe o poziție similară - constituie un avantaj;

Viziune strategică și gândire de ansamblu;

Experiență relevantă în dezvoltarea și gestionarea unei echipe de vânzări printr-un stil de

management orientat către echipă, precum și printr-un mod de lucru responsabil și orientat spre obiective;

Capacitate de anticipare și organizare;

Foarte bune abilități de comunicare și prezentare;

Capacitate de decizie și asumarea responsabilității;

Foarte bune abilități de analiză și sinteză;

Experiență în dezvoltarea de produse/portofolii în domeniu;

Cunoștințe de limbă engleză la nivel avansat;

Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principială în relațiile cu oamenii.

Descrierea jobului

Coordonezi întreaga activitate din cadrul diviziei de vânzări, în acord cu viziunea și strategia companiei;

Urmărești realizarea planului de vânzări, analizezi și evaluezi eficiența vânzărilor și a costurilor prin controlul regulat al rezultatelor;

Ești responsabil de buna coordonare, motivare și dezvoltare a echipei de vânzări;

Analizezi în permanență piața și concurența, oportunitățile de extindere a pieței existente, potențialul și revizuirea condițiilor pieței;

Coordonezi și optimizezi gama de produse în conformitate cu nevoile pieței;

Participi la elaborarea de strategii şi la organizarea campaniilor de promovare pentru produsele / serviciile noi;

Elaborezi şi propui plan de acțiuni însoţit de o politică dinamică de creştere continuă a volumului de vânzări;

Dezvolți și implementezi proceduri de lucru pentru îmbunătățirea proceselor de muncă și asigurarea calității, precum și a obiectivelor pe termen scurt și lung.

Beneficii

Pachet salarial competitiv și corelat cu performanța - 20.000 RON net;

Libertatea și stabilitatea de a face parte dintr-o echipă ambițioasă, inovatoare, empatică, preocupată mereu de a avea un impact pozitiv în tot ceea ce face și de a fi un vector de schimbare;

Autoturism de serviciu.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Topsem pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Topsem pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Topsem locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?