Pentru Clientul nostru, companie specializata in oferirea de solutii pentru domeniul constructiilor (cladiri la cheie, structuri de rezistenta, inchideri metalice) suntem in cautarea unui  Sales Engineer.

Responsabilitati

  • Identificarea și coordonarea proiectelor mari de investiții pentru construcția de spații industriale și logistice, producție și depozitare
  • Administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi din zona arondata
  • Crează şi dezvoltă relaţia cu clientii si potentialii clienti, identificȃnd soluţii pentru nevoile acestora
  • Promoveaza produsele companiei: structuri metalice sau din prefabricate de beton, sisteme de acoperis (tabla cutata, panouri sandwich sau tip sandwich + accesorii), sistem de jgheaburi si burlane, timplarie de PVC sau aluminiu doar uz industrial, sisteme de pereti (placari, profile usoare, solutii ventilate, panouri sandwich), trape de fum, luminatoare, porti industriale (cu toate tipurile de accesorizari)
  • Răspunde pentru păstrarea confidenţialităţii informaţiilor de la şi către colaboratori, referitoare la discuţii preliminare, plan strategic, contracte, oferte, condiţii şi termene de plată, precum şi alte informaţii comerciale de această natură;

Cerinte

  • Studii superioare (constructii, arhitectura, economice, mecanice etc)
  • Experienţă in domeniul vanzarilor
  • Limba engleză - nivel mediu
  • Permis de conducere: categoria B
  • Cunoasterea foarte buna a pietei locale de constructii
  • Abilitati de comunicare în relaţiile cu clienţii, partenerii
  • Capacitate de planificare si organizare
  • Capacitate de a lucra sub presiunea termenelor limită
  • Disponibil sa calatoreasca frecvent in afara localitatii de resedinta.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SIMPLIKA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SIMPLIKA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SIMPLIKA RECRUITMENT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?