Sales Executive

nespecificat

Candidatul ideal

Pentru noul nostru branch din Timisoara cautam un coleg(a) pentru activitatea de Sales Executive
Daca doresti sa lucrezi intr-o companie multinationala, esti dinamic, responsabil , ai spirit competitiv, vino in echipa Mainfreight.

Cerinte :
Experienta in cel putin unul din domeniile: Transport si/sau Vanzari
Atitudine pozitiva si perseverenta ;
Foarte bune abilitati de comunicare;
Persoana organizata ;
Studii superioare;
Cunostinte basic de MS Office (Word, Excel, Powerpoint);
Cunostinte de limba engleza

Descrierea jobului

Prospecteaza telefonic din baza de date alocata, identifica oportunitati de transport si trimite lead-uri catre echipa de vanzari;
Trimite prezentari predefinite cu serviciile Mainfreight catre potentiali clienti ;
Redacteaza formulare de comanda pentru comenzile de transport confirmate de clienti;
Colaboreaza cu departamentele operationale ;
Este permanent in contact cu clientii activati de echipa de vanzari pentru diverse comunicari (ex : info preavizare)

Beneficii:

  • Mediu de lucru profesional intr-o companie multinationala
  • Pachet salarial motivant
  • Bonusuri atractive
  • Tichete de masa in valoare de 15 lei pe zi
  • Asigurare medicala Medlife

Mainfreight is a global logistic service provider with branches in Europe, The Netherlands, Belgium, France, Germany, Romania, Poland and Russia. Moreover, Mainfreight works with a world-wide network of high quality partners.

We offer services like: warehousing, value-added services, contract manufacturing, co-packing, return logistics, customer service centres, transport, European forwarding and global Air & Ocean freight.

Our services are based upon a close cooperation with our customers. Only this way we can make your logistics work.