Sales manager

Descrierea jobului

• Realizarea obiectivelor de vanzari din domeniul transporturilor
• Identificarea oportunitatilor de extindere a portofoliului de clienti  si initierea de relatii comerciale cu acestia.
• Elaborarea planului de afaceri pentru clienti, in functie de politica comerciala si de obiectivele companiei.
• Este responsabil de implementarea obiectivelor la nivelul echipei sale
• Participa activ la realizarea conditiilor comerciale pentru clientii societatii, precum si la promovarea ofertelor comerciale, a ofertelor speciale, precum si a politicii de marketing.
• Este responsabil de managementul performantei si de dezvoltarea angajatilor pe care ii coordoneaza.
• Asigura managementul activitatilor administrative corelate cu managementul echipei coordonate.

Candidatul ideal

• Absolvent de studii superioare
• Experienta pe o pozitie similara reprezinta un avantaj
• Abilitati de planificare si organizare - nivel avansat
• Intelegerea mediului de business local si constientizarea rolului sau in cadrul companiei
• Experienta in proiecte de echipa
• Detine experienta manageriala sau este expert tehnic in metodele si tehnicile din aria sa de specialitate
• Prioritizeaza si coordoneaza segmente din aria sa de specializare sub supervizarea managerului direct si demonstreaza abilitati de leadership

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IUBI EXIM S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IUBI EXIM S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IUBI EXIM S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?