Sales Manager / Reprezentant vanzari

nespecificat

Candidatul ideal

  • Perseverent, dinamic şi cu aptitudini în domeniul vânzărilor, comunicativ.
  • Orientare câtre îndeplinirea targetului stabilit la nivelul companiei.
  • Disponibilitate pentru munca de teren.
  • Abilitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită.
  • Excelente abilitati interpersonale si de comunicare, atât în scris și vorbit.
  • Abilitatea de a convinge și influența pe alții.
  • Bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Atentie la detalii si orientare catre obtinerea de rezultate;
  • Gandire analitica si abilitati de solutionare a problemelor;
  • Cunostinte medii de operare PC (Word, Excel);
  • Cunoștințe bune de limba engleză (scris, citit, vorbit);
  • Permis conducere categoria B;

Descrierea jobului

  • Prospectarea si identificarea de clienti potentiali
  • Negocierea si incheierea de contracte pe termen lung;
  • Mentinerea unor relatii profesionale si eficiente cu clientii din portofoliu;
  • Atingerea obiectivelor in termenele stabilite
  • Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor aflate in oferta companiei
  • Negocierea conditiilor de vanzare, al pretului, al termenelor de livrare si de plata respectand procedurile companiei
  • Urmarirea si realizarea unui volum de vanzare si incasare
  • Intocmirea de rapoarte specifice activitatii
  • Disponibilitate pentru deplasare în țară
Beneficii:

- Autoturism, laptop, telefon de serviciu;
- Pachet salarial atractiv (salariul fix si bonusuri in raport cu performanta)
- Tichete de masa
- Posibilitatea de a-ti consolida si dezvolta cariera intru-un mediu de lucru placut, dinamic si profesionist

Cv-urile se pot transmite si pe mail la: -ascuns-c104d0d06040c0a1702230d02130c000b0a0e4d110c">[email protected]

NAPOCHIM este unul dintre cei mai mari producători de mase plastice din România, cu un portofoliu de produse care se întinde de la obiecte de bucătărie, menaj, baie sau grădină până la ambalaje și produse pentru construcții și industrie. www.napochim.ro