Sales Manager

Grupul Adecco este principalul partener de soluții de resurse umane din lume și o companie Fortune Global 500. Oferim mai mult de 700.000 de persoane cu locuri de muncă permanente și flexibile în fiecare zi. Cu peste 34.000 de angajați în 60 de țări, transformăm lumea muncii câte un loc de muncă. Colegii noștri deservesc peste 100.000 de organizații cu talentul, serviciile de HR și tehnologia de ultimă oră de care au nevoie pentru a reuși într-o economie globală în continuă schimbare. Cultura noastră de incluziune, corectitudine și lucru în echipă dă putere indivizilor și organizațiilor, alimentează economiile și construiește societăți mai bune. Aceste valori rezonează cu angajații noștri, care ne-au votat numărul 7 pe lista Great Place to Work® - World's Best Workplaces 2020.

În numele clientului nostru de încredere - unul dintre cei mai importanți furnizori mondiali de componente pentru macarale și cel mai important furnizor de macarale industriale pentru Balcani, căutăm Manager de vânzări.

Responsabilitati de baza:

- Înțelegeți tendințele pieței și nevoile de afaceri prin analiza și monitorizarea periodică a mediului de afaceri, a cerințelor clienților și a concurenților

- Lucrați îndeaproape la stabilirea strategiei potrivite pentru piața din România cu sediul central

- Deserviți corespunzător distribuitorii existenți ai companiei

- Dezvoltarea în continuare a distribuției și vânzărilor către alte companii independente de macarale și utilizatori finali (industrii locale) pentru linia completă de produse a Companiei

- Identificarea de noi posibili clienți și nevoi ale clienților din diferite sectoare și zone geografice factori de decizie cheie și alte părți care pot influența aceste structuri și menține o relație profesională bună cu aceștia

- Gestionează întregul proces de vânzare până la finalizarea vânzării și asigură un serviciu post-vânzare excelent și adecvat cu sprijinul din spatele HQ-ului

Calificări și experiență:

- Diploma de inginerie mecanica sau electrica

- Experienta in vanzari in industria de macarale (de mare valoare) sau industrie similara din Romania cu acces cu utilizatori finali industriali similari

- Proactivitate mare și dorință de a învăța

- Relatii bune dovedite in relatiile cu clientii si orientate catre rezultate

- Excelente abilitati de comunicare, negociere si interpersonale

- Disponibilitate de a călători peste România

- Fluent in engleza

Dacă te-ai regăsit în descrierea de mai sus și vrei să faci parte dintr-o echipă internațională ambițioasă și în creștere, nu ezita să aplici astăzi. Așteptăm cu nerăbdare să primim CV-ul tău în engleză!

Doar candidații selecționați vor fi contactați. Toate aplicațiile vor fi tratate în strictă confidențialitate. Licență de recrutare de la Agenția Națională a Ocupării Forței de Muncă № 1815 din 08.12.2014

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la The Adecco Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la The Adecco Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are The Adecco Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?