Sales Operations Manager - WW Alliances

Funcție: operațiuni de vânzări

Raportează către: Director senior, Analiză de afaceri

Managerul senior al operațiunilor de vânzări sprijină organizația prin execuție operațională de mare impact, inovare în proces și parteneriate puternice cu părțile interesate.

Responsabilitati

  • Conduce echipa care colaborează cu managementul global și regional al vânzărilor regionale și/sau al programelor de canal;
  • Aliniază și conduce inițiativele strategice de la conducerea canalului în cadrul resurselor și grupurilor interne Veeam;
  • Ghidează standardizarea rapoartelor în toate echipele pentru a asigura coerența abordării analizei la nivel global;
  • Conduce analiza performanței pentru a identifica zonele de îngrijorare și cele mai bune practici. Utilizați această analiză pentru a oferi feedback care să poată fi acționat și domenii de interes pentru a îmbunătăți performanța;
  • Facilitează și consiliază activitățile anuale de planificare pentru a alinia Channel pentru o execuție optimă;
  • Consiliază și construiește analize de afaceri pentru a sprijini deciziile privind inițiativele strategice globale (analiza de piață, promoții etc.);
  • Parteneri pentru a pregăti analize de afaceri pentru QBR globale, Summits, All Hands
  • Menține eficiența atunci când se confruntă cu schimbări majore în responsabilitățile sau mediul de lucru (de exemplu, oameni, procese, structură sau cultură); se adaptează eficient la schimbare prin explorarea beneficiilor, încercând noi abordări și colaborând cu alții pentru a face schimbarea de succes;
  • În calitate de manager de oameni, promovează un mediu de lucru care încurajează oamenii să acționeze cu integritate și să se trateze unii pe alții și ideile lor cu respect; creează și protejează un mediu de mare încredere, dând un exemplu, pledând pentru ceilalți în fața provocărilor, înlăturând barierele din calea încrederii și recompensându-i pe alții pentru că demonstrează comportamente care cultivă încrederea;
  • Îi încurajează pe alții să implementeze abordări mai bune pentru a aborda problemele și oportunitățile, conducând implementarea și acceptarea schimbării la locul de muncă;
  • Securizează și compară informații din mai multe surse pentru a identifica problemele de afaceri; se angajează să efectueze o revizuire ulterioară a acțiunii care să cântărească soluții alternative față de criterii de decizie importante.

Calificări

  • Se dorește experiență în coaching, influențare și/sau construirea de echipe interfuncționale performante;
  • Experiență relevantă în analiza de afaceri sau operațiuni de vânzări la o companie de tehnologie;
  • Abilități interpersonale și de comunicare eficiente (scrise și verbale);
  • Engleză fluentă (citit/scris/vorbit);

În schimb, vă puteți aștepta:
  • Să lucrezi cu membri grozavi ai echipei, care sunt la fel de pasionați ca tine!
  • Pentru a avea un impact – vei contribui la creșterea noastră!
  • Pentru a avea autonomie și tot ce ai nevoie pentru a oferi cele mai bune rezultate!

Veeam Software este un angajator cu șanse egale și nu tolerează discriminarea sub nicio formă pe bază de rasă, culoare, religie, sex, vârstă, origine națională, cetățenie, dizabilitate, statut de veteran sau orice altă clasificare protejată de legislația federală, statală sau locală. . Toate informațiile dumneavoastră vor fi păstrate confidențiale.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Veeam Software pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Veeam Software pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Veeam Software locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?