Salar brut
600 - 1200 €

    Principalele Responsabilitati:

    • Vanzarea produselor companiei (utilaje agricole si piese de schimb);
    • Realizarea targetului de vanzari pentru regiunea alocata;
    • Vizite zilnice la clienti in baza unui plan de  vizite si a unui routing zilnic;
    • Gestionarea portofoliului de clienti din zona alocata;
    • Dezvoltarea portofoliului de clienti din zona alocata;
    • Completarea zilnica a unor rapoarte de vanzari in vederea optimizarii procesului si a strategiei de vanzari;
    • Previzionarea lunara, trimestriala, semestriala si anuala a vanzarilor din zona alocata;
    • Negocierea ofertelor tehnice si financiare cu clientii;
    • Intocmirea dosarelor de finantare ale clientilor in vederea achizitionarii utilajelor agricole;
    • Participarea la livrari si puneri in functiune a utilajelor;
    • Distribuirea pieselor de schimb catre clienti.

    Cerinte:

    •  Studii superioare cu sau fara experienta in domeniu (acceptam si proaspeti absolventi), insa oameni de calitate, ambitiosi si dornici sa munceasca si sa acumuleze cunostinte;
    •  Abilitati excelente de comunicare, ascultare, orientare catre client;
    •  Competente excelente de negociere in vanzare;
    •  Abilitatea de a empatiza cu clientii;
    •  Abilitati de operare pe calculator si data entry - Word, Excel, Outlook (MS Office);
    •  Capacitatea de a identifica si evalua nevoile clientilor;
    •  Capacitatea de a oferi informatii complete, valide si corecte care clienti;
    • Persoana serioasa, responsabila, muncitoare, disciplinata, cu o buna capacitate de lucru in echipa, dispusa la efort intelectual si rezistenta la stres;
    • Persoana educata, corecta, loiala, cu cei 7 ani de acasa, care respecta termenii de confidentialitate.
    • Persoana calma, cu atentie distributiva la detalii, atenta in operarea cu acuratete a datelor, cu abilitati de organizare si meticulozitate, rezistenta la activitati de rutina;

    Pachetul de Beneficii:

    • salariu motivant;
    • masina de serviciu;
    • laptop;
    • telefon;
    • bonusuri lunare pentru realizarea targetului lunar;
    • bonusuri trimestriale pentru realizarea targetului trimestrial;
    • cursuri si traininguri tehnice si de vanzari, organizate in tara si/sau in strainantate.

    Localitati de Interes:

    • Buzau, Pogoanele, Ramnicu Sarat - BZ;
    • Vaslui, Barlad - VS
    • Constanta, Harsova, Medgidia - CT
    • Bacau, Adjud - BC
    • Slobozia, Urziceni, Amara, Fetesti - IL
    • Calarasi, Oltenita, Lehliu, Fundulea - CL
    • Galati, Tecuci, Targu Bujor, Beresti - GL

    MECANIKKA DEUTSCHE TRAKTOREN AG ROMANIA SRL is a private limited company specialized in the wholesale of agricultural machinery (new and used), equipment and supplies. We have partnerships with European companies that produce and distribute a whole range of products: tractors , combines harvester , self-propelled sprayers, agricultural trailers, ploughs, disc harrows, subsoilers, telescopic loaders, telescopic handlers,  maize or sunflower headers for combines, different tillage equipment (implements), etc

    • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MECANIKKA DEUTSCHE TRAKTOREN AG ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

    • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MECANIKKA DEUTSCHE TRAKTOREN AG ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

    • Pe ce poziții are MECANIKKA DEUTSCHE TRAKTOREN AG ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?