Sales Representative Electric - Moldova

nespecificat

Candidatul ideal

Ne dorim sa vii alaturi de noi si consideram ca vom lucra excelent in echipa daca ai calitatile de mai jos

- Experienta in vanzarea echipamentelor electrice de joasa tensiune;
- Studii tehnice superioare, preferabil - Facultatea de Electronica;
- Experienta in vanzari; orientare catre client si rezultate;
- Atitudine proactiva, constructiva;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Gestionarea portofoliului de clienti existenti si dezvoltarea de noi relatii de colaborare;
- Realizarea planului de vanzari Electrica Moldova prin vanzarea directa de produse si servicii in zona alocata, conform politicii de vanzari a companiei.
- Identificarea de noi clienti si proiecte si cresterea business-ului cu clientii actuali.
- Monitorizarea zilnica a vanzarilor si a operatiunile specifice.
- Promovarea directa a echipamentelor si solutiilor companiei.
- Identificarea si abordarea proiectelor din domeniu; negociaza, incheie si urmareste executarea contractelor comerciale.
- Acordarea de asistenta tehnica si comerciala clientilor existenti si potentiali.
- Planifica si raporteaza activitatea saptamanala.

Beneficii:

- dezvoltare profesionala in cadrul unui colectiv tanar;
- pachet salarial atractiv - salariu fix si bonus de vanzari;
- automobil de serviciu full-time;
- telefon mobil, laptop, asigurare de risc, tichete de masa si beneficiile interne conform ROI.

Compania Tech - Con Industry, membra a grupului international Tech-Con Group, este lider national in distributia de echipamente de automatizari industriale, prezent in Europa Centrala si de Est, mai exact in Cehia, Slovacia, Ungaria, Romania, Serbia si Polonia.

Compania Tech – Con Industry activeaza pe piata din Romania de peste 25 de ani, si reprezinta cei mai mari producatori din domeniul automatizarilor , precum: CAMOZZI Spa - Italia, EATON - USA, ENIDINE- USA, ITEM Gmbh - Germania, FAIRCHILD - USA , MANULI - Italia, THK Ltd. - Japonia, ROLLON SpA - Italia, LS Industrial System - Corea, HIMEL, etc

Compania are 3 filiale la nivel national si este structurata pe cinci departamente - Pneumatica, Hidraulica, Electrice, Constructii de Masini, Transmisii & Process Control.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Tech-Con Industry pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Tech-Con Industry pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Tech-Con Industry locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă Tech-Con Industry la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?