Sales Representative

CANDIDATUL IDEAL:

- persoana serioasă
- abilitati de comunicare excelente, fluenta verbala ;
- capacitate de planificare si organizare a timpului ;
- atitudine pozitiva, energica, capabil sa lucreze intr-un mediu dinamic si concurential ;
- capacitate de convingere si argumentare;
- responsabilitate, automotivare, ambitie, siguranta si incredere in sine ;
- permis de conducere cat. B,
- disponibilitate pentru deplasari in tara si in strainatate.

Cerinte:
- studii superioare (tehnic) constituie un avantaj
- cunostinte de limba italiana sau engleza
- cunostinte privind tehnici de negociere si de vanzare;
- cunostinte de operare PC ;

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Identifica, contacteaza clientii potentiali , culege informatii despre potentialii clienti ; prezinta produsele companiei si serviciile oferite cu scopul de a-i activa ;
- Stabilirea / mentinerea de relatii stranse cu proiectantii si beneficirii finali, identificarea oportunitatilor de afaceri
- Propunerea si / sau coordonarea elaborarii solutiei tehnice pentru oferta;
- Sustinerea si negocierea ofertei;acorda consultanta clientilor in ceea ce priveste caracteristicile produselor;
- Negocierea conditiilor contractuale si elaborarea propunerilor de contract;
- Urmareste derularea contractelor de vanzare / de distributie ;
- Intocmeste rapoartele de activitate, respectand procedurile de lucru ale companiei;
-Cercetarea permanenta a pietei
Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial atractiv
- Mediu de lucru placut
- Programe de traininig Italia
- Laptop, telefon mobil, Bonusuri din vanzari
- Program de lucru L-V

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MLC POWER AUTOMATION AG SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MLC POWER AUTOMATION AG SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MLC POWER AUTOMATION AG SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?