Sales Representative Surgical Innovation South Romania

Cariere care schimbă vieți

Medtronic lucrează pentru a îmbunătăți modul în care asistența medicală abordează nevoile mai multor oameni, în mai multe moduri și în mai multe locuri din întreaga lume. Ca o singură companie, ne putem accelera și promova capacitatea de a crea inovații semnificative - dar vom reuși doar cu oamenii potriviți din echipa noastră. Medtronic este o companie de 27,8 miliarde USD prezentă în peste 160 de țări. Aceasta este oportunitatea ideală de a ni se alătura și de a face parte din angajamentul nostru față de sănătatea celorlalți.

Titularul locului de muncă este în primul rând responsabil pentru promovarea și vânzarea întregii game de produse chirurgicale în conturi sau teritorii alocate într-o manieră profesională către spitale și profesioniști din domeniul sănătății, precum și pentru gestionarea calității și consecvenței furnizării produselor și serviciilor. Veți coopera și coordona activități pentru a maximiza oportunitățile și a construi relații de afaceri puternice cu clienții, pentru a asigura utilizarea produselor noastre și pentru a câștiga o cotă de piață mai mare, conducând prin vânzare economică, dezvoltarea și prezentarea de oferte comerciale.

O zi din viata

Responsabilitățile pot include următoarele și alte sarcini pot fi atribuite:

  • Promovează și vânzările de produse chirurgicale către conturi noi și stabilite pentru a atinge obiectivele de vânzări și o mai mare penetrare pe piață.
  • Asistă partenerii/clienții pe tot parcursul procesului de vânzări în toate activitățile orientate spre vânzări, cum ar fi marketing, publicitate, promoții de vânzări și instruire, pentru a atinge obiectivele de venituri.
  • Atinge obiectivele de vânzări prin optimizarea și menținerea unei rețele de canale stabile și calificate.
  • Maximizează veniturile din vânzările produselor și/sau serviciilor organizației printr-o bază de parteneri de canal, rezultând o penetrare mai profundă pe piață și o acoperire mai largă pe piață.

Elemente obligatorii

  • Se cere diplomă de licență
  • Minim 3 ani de experiență relevantă
  • Experiență dovedită în vânzări
  • Limba romana si engleza fluenta sau nativa
  • Abilități profesionale de comunicare și influențare, construirea de relații, abilități de management al schimbării
  • Persoană automotivată, de încredere, organizată, orientată spre soluții, cu atitudine pozitivă
  • Disponibilitate de a călători intens
  • Cunoscător în calculatoare

Frumos de Haves

  • Informat sau competent în utilizarea tehnologiei moderne
  • Familiarizat cu activitatea și cerințele din sala de operație

Noi oferim

Oferim un salariu competitiv și pachet de beneficii tuturor angajaților noștri:

  • Mediu de lucru flexibil
  • Planul anual de stimulare % în funcție de rezultatele companiei
  • Schemă de pensii și reducere de grup la asigurările de sănătate
  • Posibilități de formare prin Cornerstone/Harvard Manage Monitor/Skills Lab
  • Programul de asistență pentru angajați și Recunoașteți! (programul nostru de recunoaștere globală)

Despre Medtronic

Gândire îndrăzneață. Acțiuni mai îndrăznețe. Suntem Medtronic.

Conducem tehnologia medicală globală și atacăm cu îndrăzneală cele mai provocatoare probleme de sănătate cu care se confruntă omenirea, căutând și găsind soluții. Misiunea noastră – de a atenua durerea, de a restabili sănătatea și de a prelungi viața – reunește o echipă globală de peste 90.000 de oameni pasionați. Având la bază cunoștințele noastre diverse, curiozitatea nesățioasă și dorința de a ajuta pe toți cei care au nevoie de ele, oferim tehnologii inovatoare care transformă viața a doi oameni în fiecare secundă, în fiecare oră, în fiecare zi. Așteptați-vă mai mult de la noi, pe măsură ce acordăm servicii de îngrijire bazată pe perspectivă, experiențe care pun oamenii pe primul loc și rezultate mai bune pentru lumea noastră.

În tot ceea ce facem, proiectăm extraordinarul.

raspunsul tau

Acesta este postul pe care îl așteptați? Atunci vă rugăm să aplicați direct prin butonul de aplicare!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Medtronic pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Medtronic pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Medtronic locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?