Sales Representative Timisoara

copul postului:

  • Promovarea produselor din aria Consumer Healthcare GSK utilizand campaniile comerciale interne desfasurate prin distribuitorii autorizati in aria geografica desemnata, pentru obtinerea maximului de notorietate si vizibilitate in punctele de vanzare si prescriptie a specialistilor din domeniul medical.
  • Arii de acoperit: Timisoara, Caransebes, Arad.

Responsabilitati cheie:

  • Dezvolta si indeplineste planurile de actiune pentru atingerea obiectivelor stabilite pentru teritoriul alocat.
  • Viziteaza clientii din teritoriul desemnat cu scopul de a promova produsele din portofoliu GSK Consumer Healthcare, in conformitate cu strategia si planul de marketing agreate intern.
  • Organizeaza si participa la evenimentele medicale specifice.
  • Analizeaza si transmite informatiile specifice legate de piata.
  • Se asigura permanent de respectarea comportamentului etic si a procedurilor operationale standard ale companiei GSK.

Candidatul ideal:

  • Experienta pe o pozitie similara de min. 3 ani in Consumer Healthcare si/sau FMCG.
  • Studii superioare finalizate.
  • Bune abilitati de comunicare, relationare cu clientii interni si externi.
  • Orientare catre rezultate prin buna planificare si organizare a activitatilor.
  • Persoana responsabila, flexibila; bun team player.
  • Buna intelegere a mediului de afaceri si a principiilor comerciale.
  • Carnet de conducere categoria B, limba engleza – nivel mediu.
  • Disponibilitate de relocare in alt teritoriu decat cel asignat.

If you are interested in this job, please kindly apply through the link below to our GSK system, otherwise we will not be able to process your application. Thank you

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?