Sales Representative Traditional Trade

Pentru clientul nostru, o companie multinationala din domeniul FMCG, cautam un Sales Representative Traditional Trade, care cu determinare si entuziasm sa ajute la indeplinirea obiectivelor.

Responsabilitati:

  • Promovarea produselor si activitati de merchandising in portofoliul de clienti alocat;
  • Introducerea (cu excelenta in executie) a produselor in toate punctele de vanzare posibile din portofoliul alocat (la stand sau la raft) in conformitate cu strategia companiei (distributie numerica si/sau ponderata);
  • Contactarea de clienti noi pentru a negocia comercializarea produselor;
  • Acoperirea eficienta a portofoliului alocat astfel incat sa viziteze periodic toti clientii, in functie de prioritati si cu frecventa de vizitare stabilita de companie;
  • Sa monitorizeze activitatea concurentei (informand seful ierarhic) din zona de activitate si sa dispuna/ propuna masuri pentru imbunatatirea vizibilitatii si disponibilitatii produselor si protejarea vanzarilor companiei.

Cerinte:

  • Studiile superioare finalizate constituie un avantaj;
  • Experienta de min. 1 an in vanzari in segmentul FMCG;
  • Cunostintele elementare de limba engleza pot reprezenta un avantaj;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Perseverenta in urmarirea scopurilor;
  • Orientare spre rezultate, buna gestiune a timpului si prioritatilor;
  • Disponibilitate de a calatori (carnet de conducere – categoria B).

DOAR CANDIDATII ELIGIBILI VOR FI CONTACTATI.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la QPAS Business SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la QPAS Business SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are QPAS Business SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?