Salesforce Business Analyst

Notă: această poziție este deschisă ORICE locație din UE pentru deținătorii de permis de muncă existenți.

Veți face parte din echipa de livrare responsabilă cu analizele de afaceri, veți lucra direct cu echipa de proiect și cu clienții adunând cerințe pentru a analiza, proiecta și/sau implementa cele mai bune practici tehnologice. Veți lucra cu membri seniori ai echipei, asigurând livrarea cu succes a implementării Salesforce. Ar trebui să aveți cunoștințe solide funcționale și/sau din industrie, precum și produse Salesforce, cum ar fi Sales Cloud, Service Cloud și Marketing Cloud B2B.

Responsabilitati

Lucrați cu liderul de livrare pentru a menține și coordona comunicarea cu clientul/clientul pe parcursul fiecărui proiect.

Lucrați cu echipa de proiect pentru a aduna cerințele de afaceri și funcționale, prin definirea, definirea și prioritizarea cerințelor.

Maparea cerințelor funcționale cu caracteristicile și funcționalitățile Salesforce.com.

Înțelegeți și documentați cerințele pentru configurarea, testarea și lansarea soluției noastre CRM.

Înțelegeți cerințele CRM și identificați cerințele de produs pentru îmbunătățiri viitoare.

Evaluați critic informațiile adunate din mai multe surse, reconciliați inconsecvența și descompuneți informațiile de nivel înalt în detalii.

Colaborați cu arhitecții și dezvoltatorii pentru a transforma noile cerințe în design și implementare Salesforce.com.

Dezvoltați, mențineți și efectuați procese pentru a monitoriza continuu calitatea și integritatea datelor în aplicațiile platformei cu administratorul Salesforce și managerii funcționali pentru a crea materiale de instruire și documentație pentru utilizatorii Salesforce.com și pentru a ajuta la instruirea de noi utilizatori finali pe Salesforce.com și aplicațiile conexe.

Configurați utilizatori, crearea/întreținerea rolurilor profilurilor, câmpurile personalizate și de formule, regulile de validare, aspectul paginilor și vizualizările listei, atribuirea/răspunsul automat/escalarea, fluxurile de lucru și aprobările și generatorul de procese.

Suportă cicluri de testare (UAT, regresie, sistem) și/sau materiale de formare/formare.

Calificări

Certificate în administrarea Salesforce și Business Analyst

Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la VOLENDAY pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la VOLENDAY pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are VOLENDAY locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?