SAP DEVELOPER (M/F/X)

Responsabilitatile locului de munca

E-Services, compania IT a Grupului De'Longhi, și comunitatea sa de peste 100 de profesioniști are sediul în sediul grupului nostru din Treviso, locația în care noul coleg va primi pregătirea tehnică și introducerea pentru prima perioadă de angajare.

După această perioadă inițială, candidatul selectat va avea sediul în Cluj-Napoca, România, în noul nostru IT HUB, făcând parte dintr-o echipă dinamică și susținând în proiectul de upgrade la SAP4Hana.

Responsabilitati principale:

  • Creați și gestionați obiecte de dicționar, grupuri de funcții și module funcționale aferente, programe, ABAP orientate pe obiecte (Interfețe, clase, metode);
  • Dezvoltați cod, documentați și executați teste unitare, sisteme, teste de integrare și acceptare și instrumente de testare pentru funcții de mare complexitate;
  • Gestionați depanarea SAP;
  • Transformați cerințele funcției de afaceri în specificații tehnice ale programelor pentru a codifica, testa și depana programe;
  • Efectuați reglarea performanței pentru a îmbunătăți performanța mai multor funcții.

Profilul postului

Calificări, cunoștințe:

  • Cunoștințe complete de baze de date relaționale și SQL;
  • Cunoașteți principalele constructe ABAP;
  • Cunoașteți noile constructe ale ABAP pe baza de date SAP HANA, în special SQL nativ;
  • Să aibă experiență de remediere pentru a corecta programele conform noilor versiuni;
  • Să aibă abilități analitice și capacitatea de a scrie specificații tehnice.

Abilități, abilități, competențe:

  • Experienta ABAP de minim 1 an;
  • Abilitatea de a lucra în echipă cu un grup de oameni pentru a atinge un obiectiv comun sau un rezultat într-un mod eficient;
  • Abilități analitice și capacitatea de a scrie specificații tehnice;
  • Să fiți capabil să învățați rapid și să faceți treaba cu vizibilitate ridicată;
  • Sprijină consultanții funcționali în proiectarea soluțiilor pentru lacunele identificate;
  • Abilitatea de a multitasking și de a gestiona mai multe livrabile și proiecte în același timp;
  • Certificarile SAP sunt un mare plus;
  • Fluența limbii engleze este obligatorie.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la De'Longhi Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la De'Longhi Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are De'Longhi Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?