Responsabilitati specifice postului:

  • execută  operaţiuni de prelucrare şi asamblare a materialelor pentru realizarea de scule, dispozitive, verificatoare sau matriţe;

  • execută lucrări specifice de sculărie :  ajustare, găurire, filetare, tuşare, finisare;

  • asamblează componentele de diferite complexităţi ale dispozitivelor, matriţelor, ştanţelor, modelelor metalice;

  • participă la încercarea sculelor ;

  • cunoaşte materialele din care se realizează scule, dispozitive, verificatoare  sau matriţe, tehnologiilor de prelucrare şi asamblare a reperelor adecvate şi le aplică în activităţile specifice;

  • cunoaşte maşinile şi a utilajele destinate operaţiilor specifice, atât din punct de vedere funcţional cât şi a instrucţiunilor şi procedurilor de lucru aferente acestora, conform prevederilor din documentaţia tehnică;

  • în urma prelucrărilor prin operaţiile descrise în fişa  tehnică de însoţire, sculerul matriţerul asamblează piesele pentru realizarea sculelor, dispozitivelor, verificatoarelor sau matriţelor de forjare, turnare sub presiune, turnare statica , sau injectare mase plastice;

  • cunoaşte elemente ce concură la realizarea operaţiilor în sine, este capabil să execute conform documentaţiei tehnologice lucrările solicitate astfel încât piesele finite să se încadreze în parametrii de calitate prevăzuţi;

  • activitatea sa implică atât primirea şi transmiterea de informaţii de specialitate, cât şi lucrul în echipă;

  • cunoaşterea  noţiuni de desen tehnic avansat fiind capabil să folosească planurile din documentaţia tehnică a dispozitivelor sau matriţelor de realizat, a aparatelor de măsurare a cotelor ca : şubler, micrometru, comparator,etc.

Cerinte:

  • Scoală profesională sau liceu industrial cu profil industrial;

  • Experienta in domeniu - minim 1 an;

  • Corectitudine, obiectivitate, capacitate de comunicare si colaborare, spirit de munca in echipa, viteză de reacţie.

Beneficii:

  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;

  • Tichete de masă din prima zi de muncă;

  • Primă luna martie;

  • Primă de vacanță;

  • Primă de sfârșit de an;

  • Prima de prezenta;

  • Tichete cadou si prime de Paște și Crăciun;

  • Orele suplimentare plătite 175%, sâmbăta și duminica 200%;

  • Concediu de odihnă anual min 22 zile lucrătoare, maxim 27 zile, în funcție de vechime;

  • Pachet medical la clinică privată;

  • Primă de recrutare dacă îți aduci și alți colegi;

Descrierea companiei

Având o experiență de aproape un secol în producția de feronerie pentru uși și mobilier, Feroneria este unul dintre cele mai vechi şi puternice branduri din România.

Feroneria a fost fondată la Arad în anul, devenind de-a lungul vremii cea mai puternică firmă din ţară în domeniu, iar din anul 2014 este membră a Grupului internațional ISEO.

Cu o gama variata de produse in ofertă, Feroneria îşi propune să rămână şi în continuare alegerea preferată a clienţilor şi utilizatorilor de feronerie pentru uşi, ferestre și mobilier. Investiția continuă în perfecţionarea gamei existente şi dezvoltarea de noi produse, ne-au consolidat poziţia de lider naţional în domeniu ca promotor de produse „Fabricat în România”. În acest moment Feroneria este prezentă cu produsele şi serviciile sale în întreaga lume, cu misiunea de a dezvolta noi generaţii de produse şi servicii pentru a satisface cerinţele unei pieţe globale aflate într-o continuă schimbare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Feroneria Prod SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Feroneria Prod SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Feroneria Prod SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?