SCULERI MATRITERI CU EXPERIENTA

Compania SUK-PLASTICS SRL , producatoare de componente de inalta precizie din plastic pentru industria automotive, angajeaza :

Responsabilitati :

  • Execută lucrări specifice de sculărie (ajustare, găurire, filetare, tuşare, finisare, etc.) şi asamblează componentele de diferite complexităţi ale dispozitivelor, matriţelor, ştanţelor, modelelor metalice, etc.

  • Sa posede cunostinte teoretice si practice pentru reparatia mecanica a MATRITELOR

  • Detecteaza defectele si cauzele ce le-au generat.

  • Cunoaşte materialele din care se vor realiza scule, dispozitive, verificatoare sau matriţe, tehnologiile de prelucrare şi asamblare a reperelor adecvate şi le aplică în activităţile specifice.

  • Cunoaşte utilajele destinate operaţiilor specifice, atât din punct de vedere funcţional cât şi a
    instrucţiunilor şi procedurilor de lucru aferente acestora, conform prevederilor din documentaţia tehnică

  • Cunoaşte noţiuni de desen tehnic avansat fiind capabil să folosească planurile din documentaţia tehnică a dispozitivelor sau matriţelor de realizat, a aparatelor de măsurare si control. Efectuarea corecta a masurarilor pentru incadrarea in tolerantele admise.

 Criterii de angajare

  • Studii: Liceul industrial de specialitate-profil mecanic, scoala profesionala de profil, 10 clase + curs de calificare profil mecanic.

  • Vechime in domeniu : minim 3 ani intr-un post similar

  • Alte calificari : lacatus mecanic

  • Alte cerinte : Sa posede cunostinte teoretice si practice pentru reparatia mecanica a
    dispozitivelor si cunostinte de electrica.

  • Disponibiltate de lucru in 2 schimburi

Beneficii :

Salariul in functie de experienta si cunostinte

Contract de munca pe perioada nedeterminata

Bonuri de masa de 15 lei/zi

Spor de noapte de 25%

Ore suplimentare platite cu 200%

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SUK - PLASTICS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SUK - PLASTICS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SUK - PLASTICS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?