Responsabilitățile postului:

  • Întocmirea şi gestionarea bazelor de date cu studenţii facultății;
  • Editarea documentelor de școlaritate;
  • Elaborarea periodică de rapoarte privind situația studentilor;
  • Gestionarea relației cu studenții;
  • Gestionarea relației cu cadrele didactice pe problematici specifice.

Cerinţele candidatului:

  • Studii superioare;
  • Bune abilități de operare pe calculator în programe dedicate: Windows, Ms. Office (Word, Excel), Internet;
  • Bune abilităţi de comunicare verbală şi scrisă;
  • Persoana autodidactă în ceea ce privește dobândirea de noi cunoștințe;
  • Atitudine proactivă;
  • Constituie avantaj, cunoașterea procedurilor de secretariat de facultate;
  • Constituie avantaj abilitatea de a înțelege norme juridice specifice domeniului universitar;
  • Constituie avantaj, cunoașterea unei limbi de largă circulație internațională (engleza).

    Beneficiile postului:

    • Un mediu de lucru profesionist într-o instituție modernă și orientată spre performanță în educație;
    • Posibilități de dezvoltare personală și de carieră în domeniu;
    • Mediu de lucru dinamic și competitiv;
    • Recompense specifice nivelului de performanță individuală.

*** Job full time. Salariul se negociaza la interviu.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Universitatea Titu Maiorescu pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Universitatea Titu Maiorescu pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Universitatea Titu Maiorescu locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?