Salar net
500 - 1000 EURO / luna

Candidatul ideal

- studii superioare sau medii ;
- foarte buna cunoaștere a limbii române;
- foarte bune cunoștințe și abilități operare calculator - MS Office (Word, Excel, Internet);
- abilități de comunicare și organizare;
- seriozitate;
- cunoașterea a cel puțin unei limbi străine de circulație internațională.
- experiența în domeniul notarial sau într-un domeniu similar constituie un avantaj.

Descrierea jobului

- redactare documente cu continut juridic;
- efectuare înregistrări și opisări în toate registrele notariale;
- arhivare documente;
-întocmire situații statistice lunare;
- efectuare legalizări de copii de pe înscrisuri și legalizări de semnătură a traducătorului;
- ținerea evidenței corespondenței;
- întocmirea documentației necesare obținerii extraselor de carte funciara si a intabularii în cartea funciară a actelor notariale;
- facturare servicii notariale.

Biroul Notarului Public ANA-MARIA DRAGNEA funcționează din anul 2006 în Municipiul București, ca birou individual, fiind înregistrat la Curtea de Apel București, cu competență teritorială în circumscripția judecătoriilor arondate Tribunalului București, notarul public titular al biroului promovând, în anul 2005, concursul pentru dobândirea calității de notar public, desfășurat la nivel național, cu media generală 10.
Ca organizare profesională, acest birou notarial face parte din Camera Notarilor Publici București, iar notarul public titular este membru al Uniunii Naționale a Notarilor Publici din România.