Security Cloud Solution Architect

Security Cloud Solution Architects (CSA) sunt consilieri tehnici profundi care sprijină clienții și partenerii Enterprise pentru a oferi valoare unică prin eliminarea blocanților din zona de soluții de securitate. CSA oferă asistență tehnică și consultanță, inclusiv evaluări de risc și reglare pentru a opera și optimiza mediul cloud al unui client sau partener. CSA conduce proiecte de securitate pentru clienți/parteneri care implementează arhitecturi tehnice. Oferă lider de gândire pentru proiectarea, dezvoltarea și implementarea arhitecturii tehnice și sprijină/conduce clientul/partenerul pe parcursul prevânzării și/sau implementării. În cele din urmă, CSA oferă servicii de livrare de asistență proactivă, precum și pregătire tehnică printr-un contract de asistență pentru clienți prin expediere de către echipa CSAM/cont.

Responsabilitati
  • Participă la livrarea proactivă, identifică probleme de performanță, analizează probleme, dezvoltă soluții pentru a satisface nevoile clienților (inclusiv nevoile de calificare), îi reprezintă.
  • Se implică în planificarea strategică a furnizării de servicii, în parteneriat cu echipa de cont, pentru a consolida relațiile specifice cu clienții și pentru a sprijini o contactabilitate precisă a clienților pentru sondaje.
  • Adună impresiile clienților despre produse și servicii și integrează acest feedback în luarea deciziilor și planificarea furnizării de servicii.
  • Caută informații despre nevoile de bază ale clienților și recomandă furnizarea de servicii pentru a satisface aceste nevoi.
  • Oferă și generează feedback acționabil între grupuri despre experiența clientului/partenerului și amenințările concurenților.
  • Înțelege cerințele clienților/partenerului și poate mapa adoptarea și optimizarea soluțiilor tehnologice Microsoft în consecință.
  • Oferă cea mai eficientă metodă de livrare a serviciilor prin analizarea tendințelor și a temelor comune ale clienților.
  • Demonstrează expertiză în soluții de securitate.
  • Caută oportunități de a conduce succesul clienților în afaceri prin colaborarea cu mai mulți membri ai echipei.
  • Identifică oportunități de a articula valoarea afacerii și de a dezvolta relațiile cu clienții/parteneri, în conformitate cu prioritățile de afaceri ale succesului clienților și cu principiile de management al părților interesate.
  • Participă la comunitățile relevante pentru a împărtăși expertiza și a învăța de la alții.
  • Aplica în mod constant „lecțiile învățate”, modelează responsabilitatea personală și munca în echipă.
  • Stimulează și sprijină inovația concentrându-se pe soluțiile din industrie și pe rezultatele afacerii clienților pe platforma Microsoft.
  • Înțelege portofoliul de oferte de asistență și contribuie și participă la întâlniri cu clienții și interne pentru a exprima valoare.
  • Demonstrează mentalitatea de autoînvățare prin alinierea competențelor individuale la cerințele echipei/zonei și îmbunătățirea continuă pentru a se alinia la client.
Calificări Calificări

necesare:
  • Orientarea către client
  • Gândirea de proiectare
  • Orchestrarea părților interesate
  • Demonstrație de soluție
  • Rezolvarea problemelor
  • Comunică eficient
  • Experiență cu tehnologiile de prevenire, detectare și răspuns cibernetic.
  • Expert în materie pe EDR, XDR, SIEM și SOAR
  • Licență în Informatică, Securitate Calculatoare, Inginerie sau în domeniu similar
  • Experiență de câțiva ani în administrarea sistemelor, operațiuni de rețea, operațiuni de securitate, suport software, consultanță IT
  • Cunosc fluent limba ucraineană sau rusă
Calificări dorite
  • Expert în materie de securitate a rețelei, inclusiv firewall-uri, NSG-uri, firewall-uri de aplicații, gateway-uri, gateway-uri de e-mail.
  • Înțelegerea excelentă a routerelor, controlerelor de acces la rețea (NAC), tehnologiilor și standardelor de securitate și criptare a aplicațiilor, VPN, principii de gestionare a identității și accesului, cunoștințe IDS/IPS
  • Arhitectarea soluțiilor de securitate Microsoft.
  • Certificat Microsoft: SC100, SC200, SC300, SC400, AZ500, MS500
Microsoft este un angajator cu șanse egale. Toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de vârstă, ascendență, culoare, concediu de familie sau pentru îngrijire medicală, identitate sau expresie de gen, informații genetice, stare civilă, condiție medicală, origine națională, dizabilitate fizică sau psihică, afiliere politică, veteran protejat statut, rasă, religie, sex (inclusiv sarcina), orientare sexuală sau orice altă caracteristică protejată de legile, regulamentele și ordonanțe aplicabile. Dacă aveți nevoie de asistență și/sau acomodare rezonabilă din cauza unei dizabilități în timpul cererii sau al procesului de recrutare, vă rugăm să trimiteți o cerere prin formularul de cerere de cazare.

Succesul clienților = Microsoft aspiră să îi ajute pe clienții noștri să realizeze propria lor transformare digitală, valorificând puterea soluțiilor Microsoft Cloud și a ofertelor de asistență. În acest scop, Microsoft investește într-o echipă dedicată pentru succesul clienților, care îi va ajuta pe clienții Microsoft să își realizeze cu succes rezultatele afacerii.

Beneficiile/avantajele enumerate mai jos pot varia în funcție de natura angajării dumneavoastră la Microsoft și de țara în care lucrați.

#SECFY23H1

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Microsoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Microsoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Microsoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?