Security Project Coordination

FI | Shaping the Future România are o poziție dovedită de a fi partener de încredere pentru organizațiile de servicii financiare pentru a analiza cerințe complexe, a găsi soluții și a le implementa în întregime, indiferent de complexitatea lor. De la înființare în 2015, ne-am extins și ne-am personalizat continuu spectrul de servicii. Astăzi, avem privilegiul să avem în echipa noastră cei mai buni oameni din fiecare sector pe care operăm în industria serviciilor financiare.

Prezentare generală

Ofițerul de Informații de Securitate va aplica politicile și normele de securitate ale Grupului pentru a supraveghea respectarea acestora, acționând ca responsabil pentru buna utilizare a practicilor în legătură cu specificațiile de afaceri ale FranFinance.

Responsabilitati

  • Gestionarea și implementarea scanărilor de vulnerabilități
  • Monitorizarea planurilor de remediere a vulnerabilităților
  • Controlează accesul administratorilor de sistem și al conturilor tehnice ale serviciilor GTS
  • Creează proceduri de lucru pentru perimetrul de securitate
  • Participă la îmbunătățirea eficienței operaționale a echipei prin propunerea de modificări și optimizări în modul de funcționare
  • Implementarea indicatorilor și formalizarea tablourilor de bord de securitate (gestionarea corecțiilor, vulnerabilități etc.)
  • Gestionează activitățile de monitorizare a securității operaționale
  • Gestionează cererile auditorilor și implementează recomandările de audit
  • Formalizează și monitorizează controalele permanente ale Grupului Societe Generale
  • Coordonează comitetele de securitate pentru a analiza și reduce riscurile de securitate
  • Coordonează proiectele de securitate pentru perimetrul alocat
  • Defineste procedura campaniilor de recertificare pentru perimetrul alocat
  • Implementează și supraveghează campaniile de recertificare

Cerințe

  • Fluent în franceză și engleză;
  • Bună stăpânire a Microsoft Office;
  • Bună înțelegere a conceptelor de securitate IT;
  • Bună cunoaștere a infrastructurilor IT;
  • Abilități de comunicare;
  • Autonom;
  • Riguros ;
  • Atentie la detalii.

Ceea ce oferim

  • Remunerație competitivă bazată pe calificări și vechime
  • Abonament medical privat
  • Platformă de beneficii
  • Oportunități de învățare continuă pentru a vă îmbunătăți abilitățile profesionale și soft
  • Mediu de lucru prietenos cu profesioniști cu experiență

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Be | Shaping the Future pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Be | Shaping the Future pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Be | Shaping the Future locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?