Sef birou financiar-contabil/director economic

Responsabilitati:

- organizarea activitatii departamentului financiar-contabil conform cu legea contabilitatii si Codului Fiscal;

-intocmire si depunerea la termen a declaratiilor lunare/trimestriale obligatorii pentru bugetul statului;

-intocmire situatii financiare precum si alte rapoarte solicitate de management;

-salarizare

-operatiuni financiar-contabile privind miscarile de capital, salarizare
-incasari si plati aferente clienti si furnizori;
-evidenta furnizori, clienti;
-inregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare, evidente bancare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile;

-urmarire, verificare stocuri;

Cerinte:
- experienta in activitatea de coordonare si control al activitatii depatamentului financiar-contabil;
-studii superioare economice-de preferat specializare finante-contabilitate;
-experienta in contabilitate de minim 5 ani;
-cunostinte solide de operare PC (Excel, Word);
-cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane;
-abilitati de organizare si planificare;
-meticulozitate si acuratete;
-spirit analitic, lucru in echipa,
-seriozitate.

Beneficii;

-pachet salarial motivant (corelat cu performanta);
-posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-un mediu profesionist si dinamic.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC AUTO SCHUNN SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC AUTO SCHUNN SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC AUTO SCHUNN SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?