Sef birou vanzari

Salar brut
850 - 1700 €

Șef birou vânzari

NETT FRONT este este unul dintre cei mai importanţi producători de uşi de mobilier în România. Cu sediul Târgu Mureş, compania caută mereu să-şi satisfacă clienţii găsind soluţii de mobilier de cea mai înaltă calitate aliniate, la standarde internaţionale.

Pentru a susţine ritmul rapid de dezvoltare a afacerii şi a ne îmbogăţi echipa de vânzări căutăm o persoană responsabilă de conducerea biroului de vânzări (back office), respectiv coordonarea activității asistenților de vânzări al companiei .

Responsabilităţi:

  • Administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi
    • Coordoneaza menținerea relației comerciale cu clienții existenți, atât pentru preluarea comenzilor acestora, cât și pentru promovarea unor produse noi sau reînnoirea contractelor;
    • Urmărește actualizarea permanentă a evidenței privind clienții;
    • Urmărește și analizează concurența pentru a fi la curent și eventual pentru a anticipa strategiile concurenților în special cei direcți ai organizației;
  • Prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
    • Participă la negocieri, precum și la întocmirea și finalizarea contractelor în limitele stabilite de companie;
    • Transmite oferte de produse la solicitarile primite din partea clienților;
    • Explică clienților modul de utilizare a produselor;
    • Propune sugestii pentru elaborarea politicii de preţuri şi contribuie cu sugestii la elaborarea produselor de marketing;
  • Urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
    • Monitorizează derularea contractelor încheiate pentru a se asigura că răspunde prompt eventualelor noi solicitări ale clienților;
    • Întocmește rapoarte și analize specifice periodic și în funcție de nevoi sau solicitările superiorului;
  • Asigură servicii de post-vânzare
    • Acordă consultanță comercială sau tehnică clienților sau potențialilor clienți;
    • Oferă informații clienților în măsura în care sunt solicitate și intră în aria sa de specialitate și autoritate;
    • Monitorizează satisfacția clienților;

    Cerinţe

    • foarte bune abilităţi de conducere si comunicare
    • bună capacitate de organizarea activității unei echipe
    • bune abilităţi de a lucra în echipă
    • spirit de iniţiativă, atitudine pozitivă
    • proactivitate, dinamism şi energie
    • foarte bune cunoștințe de operare calculator
    • studii medii sau superioare
    • permis de conducere categoria B
    • constituie avantaj experienţa în domeniul vânzărilor
    • constituie avantaj cunoașterea limbii engleze si maghiare

    Ofertă

    • oportunitatea de a acumula experienţă într-un domeniu în permanentă dezvoltare
    • şansa de a transforma propriile idei în rezultate
    • libertate de acţiune pe acest segment, şansa de a contribui la creşterea afacerii
    • stabilitate şi maturitate profesională a echipei, carieră de succes
    • mediu de lucru modern, atractiv care încurajează aportul şi iniţiativa personală
    • perioadă de training/acomodare după angajare
    • pachet salarial atractiv, telefon de serviciu

    Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV-ul la adresa de email

    • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC NETT FRONT SRL pe Angajat.ro?

    • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC NETT FRONT SRL pe Angajat.ro?

    • Pe ce poziții are SC NETT FRONT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?