Sef coloana auto

Iti doresti un loc de munca sigur si bine rasplatit, intr-un sector in plina dezvoltare? Atunci te asteptam in echipa noastra!

Suntem Dicor Land SRL, o companie de vanzari utilaje agricole, cu sediul in com. Branistea, jud. Galati si cautam colegi care sa ne ajute sa dezvoltam in continuare compania.

Mai multe detalii despre postul de sef coloana auto:

Responsabilitati:

- administreaza, coordoneaza si gestioneaza asigurarea functionarii parcului auto:
- organizeaza si realizeaza toate actele necesare aferente administratii si functionarii parcului auto;
- predarea si primirea autovehiculelor pe baza de Proces Verbal;
- inmatricularea autovehiculelor;
- urmarirea repararii masinilor atat in regim propriu cat si CASCO;
- realizare ITP masini sau indrumarea si urmarirea realizarii lui unde e cazul;
- reinnoire asigurari masini sau indrumarea si urmarirea reinnoirii unde e cazul;
- programarea si urmarirea realizarii reviziilor;
- cautarea celei mai bune oferte de la dealeri pentru achizitia masinilor si implementarea procesului de achizitie;
- realizare de analize comparative intre masini inainte de achizitia unei masini;
- cautarea celei mai bune oferte de revizii/reparatii de la service-uri;
- realizare dosar leasing unde e cazul;
- administrarea gestiunii parcului auto;
- administrarea contului de GPS si verificarea consumului de carburant.

Cerinte:

  • Studii medii sau superioare in domeniul tehnic;
  • Experienta cel putin 3 ani intr-un post similar;
  • Permis de conducere categoria B, (cat C;E constituie un avantaj);
  • Cunoasterea legislatiei si reglementarilor din domeniul auto;
  • Capacitate organizatorica foarte buna, persoană analitică;
  • Cunostinte MS Office (Word, Excel, Outlook);
  • Cunostinte de limba engleza nivel mediu;
  • Capacitate de a urmari si controla eficient mai multe probleme simultan;
  • Rigurozitate si atentia pentru detalii;
  • Rezistenta la stres.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Telefon de serviciu;
  • Tichete de masa;
  • Prima de vacanta;
  • Prima de fidelitate (al 13- lea salariu);
  • Prime de Craciun, de Paste, de zi de nastere, la casatorie, la nasterea copiilor;
  • Posibilitate de dezvoltare personala si profesionala;
  • Apartenenta la o echipa de profesionisti.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Dicor Land SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Dicor Land SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Dicor Land SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?