Misiunea postului:

Conduce echipa de service a punctului de lucru în vederea asigurării unor servicii de calitate: reparaţii, lucrări de mentenanţă, puneri în funcţiune a utilajelor agricole comercializate de MEWI şi gestionează relaţia cu clienţii cu privire la serviciile efectuate.

Principalele responsabilități:

  • organizează şi planifică lucrarile de reparatii din zona alocata
  • Urmareste stadiul lucrarilor de reparatii sau puneri in functiune a utilajelor si intocmirea documentelor aferente
  • Asigura instruirea personalului din subordine
  • Ofera suport tehnicienilor din subordine
  • Asigură echipei resursele necesare: scule, echipamente, documentaţii tehnice, consumabile, ...
  • Gestionează relaţia cu clienţii:
    • Intocmeste si negociaza ofertele de reparaţii
    • Planifica si agrează cu aceştia lucrările de reparaţii
    • Informează clienţii cu privire la stadiul lucrărilor
    • Asigură încasarea în termenele agreate a contravalorii serviciilor prestate

Candidatul ideal:

  • studii tehnice (mecanică, electromecanică, ...)
  • experienţă în activităţi de reparaţii, întreţinere, mecanică auto (de preferat în domeniul utilajelor agricole sau de construcţii)
  • cunoştinţe de mecanică hidraulică, circuite electrice, diagnoză computerizată
  • experienţă în coordonarea unei echipe
  • abilităţi de organizare, instruire, motivare a personalului din subordine
  • cunoştinţe de operare pe calculator (inclusiv MS Office)
  • cunoaşterea limbii engleze (termeni tehnici)
  • abilităţi de comunicare cu clienţii
  • disponibilitate pentru deplasări frecvente în zona alocată

 Oferim:

  • pachet salarial deosebit de atractiv
  • bonusuri de performanţă
  • autoturism de serviciu
  • cursuri de formare profesională în ţară şi străinătate
  • mediu plăcut de lucru
  • echipamente moderne pentru desfăşurarea activităţii

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?