Șef de șantier - Inginer Constructor

InWorkS angajează Șef de șantier pentru o companie din Brașov care dezvoltă proiecte la cheie în domeniul construcțiilor - sectorul industrial.

Căutăm oameni care:

- Au capacități de analiză și de coordonare;

- Manifestă curiozitate, propun soluții noi, își asumă decizii;

- Sunt implicați în ceea ce fac, își suflecă mânecile și caută cea mai bună opțiune;

- Comunică deschis, au încredere în ei;

- Iau decizii în condiții de incertitudine;

- Știu să fie orientați atât spre client, cât și spre rezultate;

- Sunt perseverenți, pozitivi și au simțul umorului;

- Au spirit de echipă;

Cerințe:

- Minim trei ani experiență pe postul de șef de șantier pentru construcţii industriale;

- Studii superioare tehnice de construcţii;

- Cunoștințe de limbă engleză la nivel avansat - prezintă un avantaj;

- Cunoștințe de limbă germană/ franceză la nivel mediu - prezintă un avantaj;

- Operare PC - pachetul Microsoft Office;

- Disponibilitate la deplasări.

Responsabilități:

- Comunică cu finanțatorul, partenerul și beneficiarii și respectă obligațiile contractuale;

- Pregătește și organizează planurile de activitate în cadrul proiectului și asigurară resursele necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului.

- Asigurară calitatea lucrărilor executate și respect celelalte prevederi din contracte.

- Urmărește respectarea de către subcontractori a stadiilor fizice și a termenelor din contracte.

- Preîntâmpină eventuale întârzieri în respectarea termenelor finale prevăzute în contracte.

- Urmăreşte încadrarea în parametrii proiectului (grafic de execuţie, buget);

- Întocmeşte rapoarte de activitate, situații de lucrări, cartea tehnică a construcţiei, etc

Vă oferim:

- Un salariu atractiv, bonuri de masă și bonus în funcție de performanță;

- Stabilitate la locul de muncă;

- Posibilitate de dezvoltare alături de o echipă dinamică.;

- Autoturism de serviciu și alte obiecte necesare desfășurării activității.

*Pachetul salarial este cel brut, adică veniturile brute din muncă, constând din salariul de bază, precum și din adaosurile salariale corespunzătoare cu munca prestată din care ulterior se retrag taxele impuse de statul român (Casa de asigurări de sănătate, Asigurări sociale de sănătate, Deducere personală și Impozitul pe venit).

Vom examina toți candidații și vom selecta persoanele a căror calificare pare să răspundă nevoilor noastre. Vom analiza cu atenție cererea dvs. în timpul screening-ului inițial și vă vom contacta dacă sunteți selectat să continuați procesul de recrutare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la InWorkS pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la InWorkS pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are InWorkS locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?