Sef de schimb / team leader

Candidatul ideal

Cerinte:

  • Minimum 2 ani de experienta in logistica;
  • Studii medii finalizate;
  • Cunostinte de operare PC (Microsoft Office);
  • Cunostinte de logistica, transport si depozitare;
  • Abilitati de comunicare, planificare si organizare, capacitate de luare de decizii;
  • Initiativa, cooperare proactiva, responsabilitate;
  • Integritate, onestitate, etica profesionala.

Descrierea jobului

Scopul postului:

Coordonarea echipei si a activitatilor din depozit aferente bunei desfasuri a turei alocate, in conformitate cu politicile si procedurile in vigoare si conform standardelor companiei in relatia cu clientii, in vederea indeplinirii obiectivelor stabilite.

Responsabilitati:

  • Coordoneaza activitatea din depozit de pe schimbul pe care este alocat;
  • Supervizeaza activitatatea angajatilor din aria de care raspunde astfel incat fiecare dintre acestia sa-si indeplineasca atributiile conform fisei postului;
  • Supraveghează operațiunile de recepționare/descărcare a bunurilor în conformitate cu documentele de însoțire a marfii (foile de parcurs, facturile, documentele de transport);
  • Verifică conformitatea documentelor de livrare marfa cu bunurile aferente;
  • Verifică înainte de livrare, mărfurile pregătite de manipulanti si stivuitoristi;
  • Verifica ambalarea mărfurilor pregătite pentru livrare pentru a evita astfel, deteriorarea lor în tranzit;
  • Coordonează activitatea de pregătire a mărfurilor realizată de manipulanti și monitorizează erorile aparute;
  • Conduce operatiunile zilnice desfasurate in depozit, specifice schimbului pe care a fost repartizat utilizand sistemul informatizat de gestiune al depozitului (WMS);
  • Monitorizează și diminuează la minimum riscurile de deteriorare și/sau defecțiuni ale materialelor;
  • Participă fizic la verificarea inventarului oficial anunțat în depozite asigurănd respectarea principiilor FIFO;
  • Raspunde de mentinerea standardelor de igiena si calitate ale depozitului conform cerintelor companiei;

Beneficii Oferite:

Salariu motivant;
Bonus de performanta;
Tichete de masa.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la KUEHNE + NAGEL SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la KUEHNE + NAGEL SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are KUEHNE + NAGEL SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?