1)Descrierea postului:

Conduce si coordoneaza zona de productie din  aria de Filtre si asigura realizarea cantitatii de produse planificate la calitatea ceruta respectand termenele de livrare.

Coordoneaza resursele umane si materiale necesare pentru livrarea la timp a produselor noastre conforme, clientilor companiei. Eficientizeaza activitatea personalului si a mijloacelor industriale din aria sa de responsabilitate.

2. Sarcini si responsabilitati:

  • Coordoneaza si planifica resursele umane si materiale necesare pentru desfasurarea activitatii pe schimbul pe care in coordoneaza .

    ·        Realizeaza impreuna cu departamentul de planidicare  planificarea productiei .

    ·        Supervizeaza activitatea angajatilor de pe schimbul sau  astfel incat sa se realizeze cantitatile de produse planificate si ia masurile necesare pentru a livra clientului cantitatile agreate la calitatea ceruta respectand termenele de livrare.

    ·        Responsabil de a lua masuri imediate in cazul situatiilor aparute pe partea de calitate / SSM/PSI sau de intarzieri fata de planul de productie.

    ·        Se asigura de respectarea procedurilor de lucru din aria sa de raspundere si coordonare – procedurile de calitate si instructiunile de lucru.

    ·        Se preocupa de dezvotarea oamenilor din subordine;

    ·        Productivitate – indeplineste planul de productie lunar din punctul de vedere al calitatii si cantitatii respectand termenelede livrare si gestionand personalul din subordine.

    ·        Control – este responsabil de realizarea planului de productie si intrevine ori de cate ori este necesar pentru a lua masurile necesare realizarii lui.

    ·        Calculeaza si urmareste indicatorii de cantitate, eficienta, calitate, costuri, absenteism, si urmareste termenele de livrare.

    ·        Pregateste rapoartele cerute de catre directorul de productie cu privire la indicatorii implementati pentru aria de productie .

    ·        Acorda suport pentru implementarea proiectelor si promovarea ideilor de imbunatatire si punerea in practica a cestora - LEAN (Visual Management, 5S, SMED, TPM, Value Stream Mapping, etc.)

    ·        Asigura integrarea personalului din subordine si pregatirea profesionala la locul de munca, in conformitate cu Regulamentul Intern, reglementarile de siguranta si calitate.

    ·        Administrativ: - Realizeaza evaluarile lunare si evaluarile anuale ale angajatilor din subordine, realizeaza planificarea concediilor si aproba cererile de concediu.

    ·        Colaboreaza cu ceilati sefi de schimb din aria de productie pentru realizarea indicatorilor lunari.

    ·        Instruieste si se asigura de respectarea prevederilor pe partea de sanatate si securitate in munca si situatii de urgenta pentru angajatii pe care ii coordoneaza;

    ·        Raporteaza direct directorului de productie.

3. Cerinte:

Studii / alte calificari: Studii superioare tehnice - mecanica, finalizate.

Experienta profesionala: Experienta de minim 3 ani n coordonarea in productie a unei echipe deangajati.

Cunostinte si abilitati: o persoana independenta in activitate, orientata spre rezultate, bune abilitati de comunicare,

Cunostiinte operare PC (MS Office), cunostinte SAP, cunostinte desen tehnic,
Cunostiinte limba engleza.( limba germana constituie un avantaj).

4)  Oferta :Salariu atractiv si bonusuri ( Al 13-lea salariu); Tichete de masa.

5)  Program de lucru : - 3 schimburi.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la FILTRATION GROUP SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la FILTRATION GROUP SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are FILTRATION GROUP SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?