ȘEF DEPARTAMENT LOGISTICĂ

Descrierea companiei:

Societatea Cornu Boulangerie SRL, membra a grupului elvetian CORNU, cu o istorie veche de peste 80 de ani in domeniul fabricarii de produse de patiserie fina, cu unitati de productie in Elvetia, Franta si Romania.

Cerinte:

- Persoana organizata, responsabila si cu spirit de initiativa;

- Capacitate de gandire analitica si abilitati de planificare si prioritizare a activitatilor;

- Persoana cu spirit de observatie, atenta la detalii, flexibila in gandire si orientata spre rezultat;

- Abilitati foarte bune de comunicare, relationare, prezentare si munca in echipa;

- Bune cunostinte de operare PC si utilizare pachet Office;

- Cunoaste limba franceza cel putin la nivel B1 sau este dispus sa invete limba franceza cat mai rapid; cunoaste alte limbi de circulatie internationala precum germana si/sau engleza;

- Persoana dormica de crestere si dezvoltare, care are capacitatea de a acumula si lucra cu volume mari de informatii.

Principalele sarcini și responsabilități:

- Organizarea si planificarea transporturilor catre clienti si toate activitatile conexe, in conditiile si termenii stabiliti cu acestia;

- Pregatirea rapoartelor si efectuarea inregistrarilor specifice activitatii de transport;

- Pastrarea contactului cu furnizorii de servicii de transport intern sau extern sau cu furnizorii de servicii specifice, negocierea/renegocierea ofertelor cu furnizorii de servicii;

- Urmarirea derularii contractelor cu furnizorii de servicii;

- Participarea la planificarea saptamanala a productiei si controlul cantitatilor produse;

- Va gestiona activitati administrative conexe logisticii;

- Se va asigura de calitatea, legalitatea si securitatea produselor pe timpul transportului.

Beneficii:

- Salariu atractiv;

- Training de specialitate la sediul central din Champagne - Elvetia;
- Mediu de lucru placut, provocator;
- Posibilitatea de a avansa atat profesional, cat si personal prin desfasurarea activitatii alaturi de experti in domeniul: management, productie, logistica;
- Deschidere in implementarea oricarei idei care ar putea aduce plus valoare companiei si/sau departamentului logistic si/sau produselor si/sau proceselor, inclusiv daca aceasta presupune investitii in active de orice tip.

Locatia desfasurarii activitatii: comuna Manastiur, Judet Timis.

*Societatea poate asigura conditii de relocare in cazul persoanelor din alte judete.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CORNU BOULANGERIE pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CORNU BOULANGERIE pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CORNU BOULANGERIE locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?