Confidential

SEF DEPARTAMENT VANZARI

  • Confidential

Detaliile companiei:
Companie cu experienta in domeniul comertului cu produse industriale: scule de mana, pentru gradinarit, uz caznic, auto si electrice.

Candidatul ideal :
Studii superioare tehnice sau economice
Experienta anterioara in vanzari pe un post similar – min 3 ani;
Bune abilitati de comunicare, negociere si dezvoltare a relatiilor de business;
Buna cunoastere a mediului concurential de afaceri, tinuta business;
Capacitate de a realiza noi contacte si de a mentine relatia cu partenerii de afaceri;
Abilitati analitice, gandire strategica, initiativa, responsabilitate;
Disponibilitate pentru deplasari frecvente;
Permis de conducere
Cunoasterea limbii ruse sau engleze –conditie obligatorie;

Atributiile postului:
Organizeaza si coordoneaza activitatea departamentului de vanzari
Organizeaza, coordoneaza si verifica activitatea operationala de distributie si vanzare marfa pentru buna functionare a sistemului.
Elaboreaza bugetul de venituri si cheltuieli al departamentului de vanzari;
Monitorizeaza costurile, incadrarea in buget si propune masuri de corectare a acestora;
Coordoneaza toate proiectele acordate in conditii optime;
Elaboreaza strategia de marketing si de vanzari impreuna cu Directorul General;
Organizeaza, coordoneaza si monitorizeaza aplicarea strategiei de vanzari si de marketing;
Negociaza si incheie contractele de vanzari cu clientii importanti;
Efectueaza deplasări permanente pe teren;
Dezvolta si sa propune managementului companiei solutii pentru a consolida pozitia pe piata;
Controleaza vanzarile companiei;
Elaboreaza proceduri pentru departamentu coordonat;
Asigura atingerea obiectivelor departamentului;

Responsabilitati:
Raspunde de realizarea cantitativa si calitativa al planului lunar/simestrial/anual de vanzari;
Raspunde de atragerea a noi proiecte;
Raspunde pentru colectarea datelor in vederea realizarii studiu de piata pentru a identifica noi potentiali clienti/oportunitati ;
Raspunde de legatura in permanenta cu clienti existenti si potentiali;
Participa la reuniuni pentru a fi la curent cu noutatile din domeniu;
Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor / actelor aditionale cu furnizorii.
Raspunde pentru calitatea activitatii personalului aflat in subordine si pentru fluxul operational la nivelul departamentului pe care-l conduce.
Concepe impreuna cu Directorul General strategiile comerciale prioritare in vederea atingerii target-urilor stabilite.

Beneficii:
Pachetul salarial este compus din parte fixa si parte variabila;
Autoturism de serviciu, tableta si telefon mobil, acces internet nelimitat;
Conditii de lucru moderne.

*Compania noastra garanteaza confidentialitatea aplicarii pentru acest post;
*Doar CV-urile candidatilor ce corespund cerintelor ocuparii postului vor fi luate in considerare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Confidential pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Confidential pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Confidential locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?