Sef echipa/Team Leader

Responsabilitati:

- planificarea, organizarea si monitorizarea activitatii operatorilor pe linie, astfel incat sa se desfasoare conform standardelor interne;
- completarea rapoartelor pentru liniile de care este responsabil si asigurarea ca informatiile continute de acestea sunt corecte;
- completarea si analizarea indicatorilor la nivel de schimb, legati de performanta, calitate, rata defectelor si disponibilitatea liniei si luarea de masuri corespunzatoare;
- conducerea, dezvoltarea si motivarea activitatii operatorilor pe liniile de care este responsabil;
- distribuirea uniforma a muncii si a operatiilor pe linii;
- asigurarea rotatiei pe posturi conform nevoilor;
- asigurarea existentei materiei prime si a controlului de calitate;
- respectarea disciplinei pe liniile de productie, a programului de lucru si a orelor si duratelor stabilite pentru pauze, a normelor in ceea ce priveste echipamentele de lucru si de protectie;
- completarea si actualizarea zilnica a pontajului;
- evaluarea permanenta a activitatii operatorilor din echipa conform procedurilor existente;
-integrarea operatorilor noi si a celor existenti cu privire la standardele aplicabile precum si la proiecte / procese noi.

Cerinte:

- comunicare eficienta;
- abilitatea de a lua decizii;
- capacitate de motivare a echipei si coordonare a activitatii acesteia;
- persoana rezistenta in conditii de stres si presiune.

Beneficii:

salariu motivant
bonus de performanta
tichete de masa

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la KUEHNE + NAGEL SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la KUEHNE + NAGEL SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are KUEHNE + NAGEL SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?