Sef santier instalatii pentru constructii - Deva

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice absolvite (instalatii pentru constructii);
Experienta in munca in domeniul instalatiilor pentru constructii minim 10 ani;
Experienta pe o pozitie de Sef de santier in domeniul instalatiilor (HVAC, sanitare, canalizare, scurgeri ape uzate) minim 5 ani;
Experienta de lucru pe santier minim 5 ani;
Disponibilitate de deplasare in interes de serviciu;
Buna cunoastere MS Office (Word, Excel);
Bun organizator;
Abilitati de planificare si previzionare dezvoltate;
Abilitati de coordonare echipe si de optimizare procese;
Buna cunoastere a legislatiei SSM;
Abilitati dovedite de manager (stabileste obiective, aloca sarcini, monitorizeaza implementarea, dispune actiuni corective);
Abilitatea de a crea un climat de lucru stimulator pentru propria echipa;
Acorda atentie detaliilor, este proactiv, are abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Bun comunicator (oral/scris, public/individual);
Orientare catre rezultat;
Integritate;
Rezistenta la stres in circumstante variate;
Adaptabilitate la culturi diverse;
Notiuni financiare de baza
Permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului

Postul este in Deva, pe tronsonul de cale ferata Gurasada Simeria, raporteaza pozitiei de Project Manager si are in subordine Sefii de Echipa si Maistrii.

Responsabilitati:

- organizeaza si dirijeaza echipele de executie, subcontractorii
- asigura respectarea regulilor de securitate, calitate, mediu
- asigura respectarea planningului si jaloanelor definite in prealabil
- mentine legatura cu clientul
- studiaza, gestioneaza si pregateste documentele de executie inainte de a fi inmanate echipei (planuri, liste de echipamente, standarde de montaj, scheme de conexiuni, etc)
- stabileste impreuna cu clientii strategii de montaj si zonele de interventie ale echipelor
- intocmeste si lanseaza comenzile de materiale necesare echipelor de montaj, inclusiv materialele de protectia muncii
- impreuna cu seful de echipa, urmareste conformitatea activitatii de montaj si asigura comunicarea intre echipele IMSAT
- periodic contabilizeaza si centralizeaza rapoartele de activitate ale echipelor, transmitand informatiile superiorilor ierarhici
- pregateste situatiile lunare de facturare
- verifica conformitatea si valabilitatea autorizatiilor si a aptitudinilor medicale ale personalului din subordine in functie de lucrarile ce urmeaza a fi efectuate.
- traseaza nonconformitatile conform SMQ aplicabil pe santier (ex : completare fise, rapoarte de non-conformitate)
- participa la sedintele de santier, audituri, formari, informari, vizite acompaniate de catre client
- asigura fluxul de comunicare intre echipa aflata pe santier si managementul de la sediul central (cereri concediu, adeverinte medicale, eventuale situatii aparute inopinat, etc)
- gestioneaza problemele administrative legate de cazare si transportul echipei
- impreuna cu seful de echipa, este responsabil de buna conduita a echipei, atat in timpul cat si in afara programului de lucru
- monitorizeaza documentele personalului prezent pe santier: fisa de aptitudini, diferite autorizatii necesare, verifica starea tehnica a autovehicolelor, etc. Semnalizeaza superiorilor eventualele probleme aparute
- trebuie sa pastreze confidentialitatea informatiilor, adoptand un comportament adecvat in acest sens

Mediu de lucru placut, salariu atractiv, bonuri de masa sau diurna, asigurare de risc si accidente, asigurare medicala la o clinica privata, prime de Paste si Craciun. Cazare asigurata daca este cazul, masina de serviciu, etc.

Numai candidatii selectati vor fi contactati

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IMSAT SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IMSAT SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IMSAT SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?