Sef schimb depozit

Echipa Macromex a complexului logistic Edenia din Campia Turzii cauta noi colegi: Sef de schimb

Vrei sa vezi cum a fost construit? vezi mai jos documentarul facut de cei de la Discovery.

Responsabilitati:

- Conduce operatiunile zilnice desfasurate in depozit, specifice schimbului pe care a fost repartizat;
- Raspunde de planificarea operatiunilor de pregatire comenzi, receptie marfa, livrare marfa ce se desfasoara pe schimbul sau astfel incat acestea sa se desfasoare la timp si cu eficienta maxima;
- Responsabil pentru asigurarea disponibilitatii resurselor in depozit, pe termen scurt si lung (oameni si echipamente);
- Responsabil pentru gestionarea capacitaţii de depozitare;
- Raporteaza KPI specifici;
- Raspunde de imbunatatirea proceselor logistice;
- Responsabil de conducerea activa a oamenilor din schimbul sau;
- Comunica si aplica practicile de succes in privinţa conducerii oamenilor din schimbul sau;
- Controleaza efectuarea corecta a receptiilor, cantitativ si calitativ, precum si a livrarilor din depozit;
- Verifica intocmirea corecta si la timp a documentelor de receptie marfa;
- Raspunde de mentinerea standardelor de igiena si calitate ale depozitului conform cerintelor companiei;
- Urmareste modul de implementare a procedurilor companiei, corectitudinea intocmirii documentelor si a inregistrarilor in sistem.

Cerinte:

- Experienta anterioara in coordonarea activitatii de depozitare si distributie;
- Studii medii, studiile superioare reprezinta avantaj;
- Cunostinte avansate de utilizare PC;
- Disponibilitate pentru lucrul in schimburi si program prelungit;
- Cunostinte de contabilitate primara si gestiune;
- Gandire analitica, orientare spre rezultate, capacitate de asumare a responsabilitatii, capacitate de a lua decizii respectand termene limita;
- Abilitati deosebite de comunicare, negociere, motivare si organizare;
- Capacitati manageriale si de analiza a informatiilor, adaptabilitate, bun lucrator in echipa;

Oferim pachet salarial atractiv, bonus productivitate, decont transport, tichete de masa de 20 lei/zi, spor frig 20% din salariul brut, spor ore de noapte 25%, spor ore suplimentare 75%, spor de weekend 75%, card servicii medicale, Bookster;

Locatia depozitului este in incinta Parc Industrial Reif, Bd. Laminoristilor, Câmpia Turzii, Județul Cluj, România

Doar candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

CONSIMTAMANT:
Prin transmiterea CV-ului declarati că:
• va exprimati acordul, în mod expres si neechivoc pentru ca datele cu caracter personal transmise, inclusiv toate datele cu caracter personal din cuprinsul CV-ului sa fie prelucrate in scopul participarii in procesul de selectie a candidatilor, in scopul participarii la interviu, in scopul incheierii unui contract de munca, sau a unui contract de internship, fiind de acord ca toate aceste date sa intre in baza de date a MACROMEX SRL cu sediul in cu sediul in Bucuresti, Str. Mihai Eminescu, nr., sectorpentru a fi prelucrate și utilizate în scopul indicat mai sus, urmand a fi stocate pana la finalizarea procesului de selectie prin incheierea unui contract de munca, respectiv pe toata durata contractului de munca in cazul incheierii acestuia.
Va informam ca:
Datele dvs. cu caracter personal nu vor fi transmise catre alti destinatari, fiind utilizate doar in cadrul societatii MACROMEX SRL si exclusiv in procesul de recrutare candidati, care se face prin intermediul personalului nostru, fara utilizarea unui proces decizional automatizat.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Macromex pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Macromex pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Macromex locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?