ȘEF SECTOR PRODUCȚIE (DEP. PREPARARE MASĂ-GLAZURĂ)

Candidatul ideal

Studii superioare (de preferință profil chimie industrială/ceramică/ingineria materialelor);
Experiență minim 3 ani pe o poziție similară în producție și de coordonare;
Limba engleză. pachet Microsoft Office – nivel avansat;
Responsabilitate pentru resurse umane și materiale, orientare spre rezultate;
Proactivitate, îmbunătățire continuă.

Descrierea jobului

- Gestionează toate resursele materiale și umane din sector, pentru a realiza producția planificate de barbotina și glazură, care să asigure programele de Producție și de Livrări ale SPCS.
- Coordonează activitatea laboratorului, urmărește și verifică toate determinările fizico-mecanice din planul de măsurare și monitorizare aferent;
- Urmărește parametrii privind calitatea din sectorul preparare raportat la calitatea produselor predate;
- Propune ,,oprirea parțială,, a lucrării/operației care nu se încadrează în limitele de calitate admise și urmărește corecțiile ce se pot face în cadrul sectorului;
- Anunță întreruperile și defecțiunile majore pentru utilajele și aparatură din sector, și urmărește realizarea reparațiilor - venite să înlăture defectul și să prevină repetarea opririlor;
- Răspunde de exactitatea raportărilor lunare, referitoare la consumuri și stocuri;
- Urmărește și răspunde de încadrarea în normă de personal și în consumurile bugetate pentru barbotina și glazură, și - Propune măsuri pertinente pentru economisirea materiilor prime, a materialelor, combustibililor și energiei electrice;
- Urmărește starea tehnică a utilajelor și a instalațiilor din sector, în vederea funcționarii lor la parametrii corespunzători;
- Gestionează resursele financiare alocate pentru sectorului conform cu bugetul anual de cheltuieli și propune idei de a realiza economii;
- Monitorizează aspectele legate de personal: necesar și planificare, necesar de instruire, integrarea noilor angajați, evaluarea anuală și/sau periodic, dezvoltarea continuă a echipei.

Ofertă:
Oportunitate pentru dezvoltarea profesională și actualizarea continuă a cunoștințelor.
Lucru într-o companie multinațională în continuă dezvoltare. Sistem de salarizare atractiv: parte fixă și bonificații funcție de indicatori de performanță, tichete de masă, decont transport.

Descrierea companiei

Cersanit România este parte a CERSANIT GRUP din Polonia - producător și distribuitor important de echipamente pentru baie: plăci ceramice, obiecte sanitare, mobilier și accesorii pentru baie, căzi și cabine de duș, cu fabrici și operațiuni de business în Europa (Polonia, Rusia, Ucraina, Germania etc). În România grupul are o unitate de producție de obiecte sanitare și teracotă în Român; de la punctul de lucru din Voluntari (Ilfov) sunt coordonate operațiunile de marketing, vânzare și distribuție din țară și în țările din Europa Sud (România, Bulgaria, țările ex-iugoslave). Pentru informaţii suplimentare puteţi accesa . Adresa: Al. Plopilor, , Român, Neamț; Contact:; .

GDPR:
Candidatul confirmă prin transmiterea cererii sale pentru poziția descrisă mai sus că a citit informațiile de mai jos și este de acord.
"În conformitate cu articolul . din regulamentul general privind protecția datelor cu caracter personal din 27 aprilie 2016 (Journal of Laws UE L 119 din sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal conținute în oferta mea de muncă pentru nevoile recrutării actuale și viitoare efectuate de Cersanit România SĂ cu sediul în Român, Al. Plopilor, ."
Aplicațiile fără clauză de mai sus nu vor fi luate în considerare.
1) Administratorul datelor dvs. personale este Cersanit România . cu sediul în Român, Al. Plopilor, , a intrat în Registrul Comerțului cu numărul JCUI, capital social:lei (plătit în întregime).
2) Puteți contacta autoritatea de protecție a datelor la adresa -
3) Datele dvs. cu caracter personal din domeniul de aplicare specificat în prevederile legislației muncii vor fi prelucrate pentru a desfășura procedura de recrutare curentă în conformitate cu art. 6 alin. 1 lit. b din Regulamentul general privind protecția datelor cu caracter personal din 27 aprilie 2016 (GDPR) privind sfera de păstrare a documentației de către angajatori cu privire la problemele legate de relația de muncă și modul de păstrare a dosarelor personale ale unui angajat. Pe de altă parte, alte date, inclusiv datele de contact, bazate pe scrisoarea / consimțământul dvs. (articolul 6 alineatul (1) scrisoarea și GDPR), care pot fi revocate în orice moment.
4) Datele dvs. personale vor fi stocate timp de un an.
5) Aveți dreptul de a solicită administratorului accesul la datele cu caracter personal, dreptul de a le rectifică, șterge sau limita prelucrarea, dreptul de a retrage consimțământul
6) Aveți dreptul de a depune o plângere la ANSPCCP
7) Furnizarea de date cu caracter personal în domeniul de aplicare rezultat din art. 17 din Codul Muncii este obligatoriu. Furnizarea altor date de către dvs. este voluntară.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. CERSANIT ROMANIA S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. CERSANIT ROMANIA S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. CERSANIT ROMANIA S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?