Sef Serviciu Contabilitate - BT Direct

Candidatul ideal

  • Experienta relevanta de minim 3 ani in activitatea de contabilitate;
  • Excelente cunostinte legislative financiar-contabile aplicate;
  • Cunostinte foarte bune de operare PC, inclusiv programe specifice de contabilitate;
  • EXCEL la nivel avansat;
  • Abilitati de comunicare, coleg / colega foarte bine organizat / organizata, atitudine pozitiva si dorinta de a invata si de a se dezvolta profesional.
  • Cunostinte legislative IFN
  • Cunostinte Charisma si Oracle

Descrierea jobului

  • Organizarea, coordonarea și controlul activității de gestiune contabilă și evidența contabilă a societății;
  • Urmărirea permanentă a legislației din domeniul financiar-contabil și asigurarea respectării acesteia;
  • Organizarea, îndrumarea, conducerea, controlul și răspunderea asupra desfășurării în mod eficient a activității financiar-contabile a societății, în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare;
  • Verificarea lunara a tuturor inregistrarilor contabile si reconcilierea tuturor soldurilor din balanta
  • Participarea la elaborarea bilanțului contabil al societății, a contului de rezultate (profit și pierdere) și a tabloului de disponibilități (fluxuri de numerar);
  • Gestionarea aspectelor fiscale și raportarea la timp către autoritățile fiscale (verificare TVA, precum și întocmirea decontului de TVA; verificare impozit pe profit; taxe locale, verificarea declarațiilor necesare precum și depunerea lor electronică; etc.)
  • Menținerea legăturii cu băncile și cu alte instituții financiare și gestionarea activității de trezorerie;
  • Efectuarea de tratamente inchidere de luna (calcul accrual cheltuieli/ venituri, verificari specific) ;
  • Organizarea, supervizarea și controlul efectuării corecte și la timp a înregistrărilor în contabilitate, cronologic și sistematic, potrivit planurilor de conturi și normelor legale emise de instituțiile de reglementare legală, în conformitate cu politicile și procedurile agreate și aprobate la nivelul societății, pe baza documentelor justificative ale tuturor operațiunilor patrimoniale;

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra pentru un brand românesc de top,
  • Pachet financiar: salariu fix, tichete de masă,
  • Traininguri de pregătire și perfecționare profesională.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BT Direct IFN SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BT Direct IFN SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BT Direct IFN SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?