Sef serviciu intern de prevenire si protectie

Companie: Enel Energie Muntenia

Responsabilitatile postului:

  • Coordonarеa activitatii Sеrviciului Intern de Prevenirе si Protectiе;
  • Identificarea pericolelor si evaluarea riscurilor pentru fiecare componenta a sistemului de munca;
  • Elaborarea si actualizarea planului de prevenire si protectie;
  • Asigurarea informarii si instruirii lucratorilor in domeniul securitatii si sanatatii in munca si verificarea cunoasterii si aplicarii de catre lucratori a informatiilor primate;
  • Intocmirea planul de actiune in caz de pericol grav si iminent, conform legislatiei in vigoare si se asigura ca toti lucratorii sa fie instruiti in aplicarea lui;
  • Monitorizarea functionarii sistemelor de protectie, a instalatiilor de ventilare sau a altor instalatii pentru controlul noxelor;
  • Colaborarea cu lucratorii si/sau reprezentantii lucratorilor, serviciile externe de prevenire si protectie, medicul de medicina muncii in vederea coordonarii masurilor de prevenire si protectie;
  • Pregatirea documentatiilor necesare si se asigura de obtinerea autorizatiilor, acordurilor, avizelor din domeniul protectiei mediului necesare pentru desfasurarea activitatii;

Cine esti?

  • Esti absolvent de studii superioare tehnice;
  • Esti absolvent al cursurilor specifice in domeniul SSM nivel superior (120 ore) sau de studii postuniversitare in domeniul SSM;
  • Ai urmat un curs evaluator risc;
  • Ai minim 5 ani experienta în domeniul SSM;
  • Cunosti si utilizezi metode de evaluarea riscurilor de SSM;
  • Buna cunoastere a legislatiei specifice;
  • Permis auto categoria B;
  • Ai cunostiinte Microsoft Office la nivel mediu-avansat;
  • Stii limba engleza la un nivel mediu.

Ce cautam la tine?

  • Disponibilitate catre deplasari;
  • Organizare buna, cu spirit de initiative;
  • Spirit de echipa;
  • Responsabilitate, atentie la detalii, persoana ordonata si disciplinata.

Suna ca un job perfect? Avem chiar mai multe de oferit:

  • Contract: perioada nedeterminata
  • Pachet salarial competitiv;
  • Reduceri pentru servicii medicale;
  • Zile libere in plus (Zi de naștere, Ziua energetică) + Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
  • Rambursarea unei părți din biletul de vacanta;
  • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
  • Oportunități de dezvoltare profesională reală;
  • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
  • Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică.

Ce altceva trebuie să știți?
Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENEL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENEL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENEL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?