Sonaca-Transilvania_Logotype_RGB_(+)2x

Cerinte:

  • Studii superioare economice
  • Experienta in contabilitate minim 3 ani
  • Engleza nivel mediu/avansat
  • Cunostinte operare in SAP reprezinta avantaj
  • Cunostinte de baza pachet Office, in mod deosebit cunostinte Microsoft Excel
  • Persoana cu orientare spre rezolvarea problemelor si cu o atitudine pozitiva
  • Atentie la detalii si abilitatea de a interactiona cu celelalte departamente din cadrul companiei
  • Adaptabilitate la termene limita stranse si abilitatea de a prioritiza sarcini de lucru
  • Aptitudini ridicate in organizarea propriilor sarcini

    Responsabilitati:

  • Pregatire si inregistrare note contabile pe centru de cost, inclusiv inregistrari aferente facturilor nesosite si cheltuielilor in avans
  • Inregistrare si reconciliere tranzactii intercompany
  • Inregistrare si reconciliere extrase bancare zilnice in SAP
  • Inregistrare facturi furnizori pe centre de cost, deconturi de cheltuieli
  • Verificarea documentelor suport pentru inregistrarile contabile si solicitarea acestora daca lipsesc sau sunt incomplete
  • Inregistrari aferente mijloacelor fixe (facturi, investitii in curs, creare mijloace fixe noi si depreciere lunara)
  • Creare si modificarea procedurilor si a instructiunilor de lucru pentru sarcinile aflate in responsabilitate
  • Comunicarea cu departamentul IT (Belgia) pentru rezolvarea incidentelor
  • Verificarea pe site-ul ANAF status-ul TVA pentru furnizori (VIES, Split VAT etc.)
  • Pregatirea informatiilor pentru auditori si asistare la solicitare
  • Pregatirea scrisorilor de confirmare pentru inventarul annual
  • Pregatire si depunere declaratii la Statistica, Intrastat, BNR
  • Alte sarcini contabile sau administrative solicitate in functie de nevoile companiei

    Beneficii :

    1. Decontare transport

    2. Tichete de masa

    3. Tichete cadou

    4. Asigurare medicala

    • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sonaca Aerospace Transilvania SRL pe Angajat.ro?

    • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sonaca Aerospace Transilvania SRL pe Angajat.ro?

    • Pe ce poziții are Sonaca Aerospace Transilvania SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?