Senior Application Developer

Responsabilitati:

  • Înțelegeți cerințele de afaceri și modul în care acestea se traduc în caracteristicile aplicației
  • Colaborați cu o echipă de profesioniști IT pentru a stabili specificații pentru aplicații noi
  • Proiectați prototipuri creative conform specificațiilor
  • Scrieți cod sursă de înaltă calitate pentru a programa aplicații complete în termene limită
  • Mentorați și ghidați echipa tehnică în realizarea dezvoltării aplicației conform cronologiei
  • Asigurați-vă că soluțiile IT implementate în afacere rămân conforme cu securitatea și sunt îmbunătățite continuu pentru a obține rezultate mai bune în afaceri.
  • Ar trebui să fie capabil să efectueze teste de unitate și de integrare înainte de lansare, să efectueze teste funcționale și nefuncționale
  • Ar trebui să fie capabil să depaneze și să depaneze aplicațiile
  • Ar trebui să fie capabil să identifice problemele de afaceri și să recomande soluții corecte.
  • Ar trebui să fie capabil să implementeze soluțiile lucrând cu echipa internă și furnizorii la timp și de bună calitate.
  • Ar trebui să poată dezvolta documente tehnice și manuale care să reprezinte cu exactitate designul și codul aplicației
  • Asistență, actualizare, reparare, modificare și dezvoltare software existente și aplicații generice

Calificare educațională:

  • Licență în Tehnologia Informației / Informatică / stream electronică sau Master în aplicații informatice.

Experienţă:

  • Peste 5 ani de experiență relevantă în dezvoltarea și întreținerea de aplicații și IT, folosind tehnologii .NET și front-end.
  • Experiență demonstrată în roluri din ce în ce mai provocatoare și responsabile de lucru cu echipe globale.
  • Experiența în domeniul auto, SCM, producție, FMCG, retail va constitui un avantaj suplimentar

Abilități și cunoștințe cheie:

  • Experiență în arhitectură, proiectare, dezvoltare și sprijinire a aplicațiilor cu abilitățile de mai jos,
  • Tehnologii de programare - .NET (cadru / Core), ASP.NET MVC, Angular, C#, Web API, HTML5 & CSS & Typescript.
  • Baza de date - Microsoft SQL Server (Entity Framework / ADO.NET), Baze de date No-SQL.
  • Experiență practică cu AWS sau furnizor de servicii cloud similar.
  • Experiența Power BI va fi un avantaj suplimentar
  • Bune abilități de proiectare a bazelor de date și experiență cu programarea MS SQL Server și proiectarea orientată pe obiecte (OOD)
  • Concepte de metodologie de dezvoltare agilă și experiență în Scrum Framework.
  • Demonstrați abilități tehnice și de comunicare excelente pentru a lucra într-un mediu dinamic și global.
  • Abilități de bază Devops pentru CI și CD
  • Rezolvarea problemelor complexe - Identificarea problemelor complexe și revizuirea informațiilor aferente pentru a dezvolta și evalua opțiuni și implementa soluții
  • Judecata și luarea deciziilor - Luând în considerare costurile și beneficiile relative ale potențialelor acțiuni pentru a alege cea mai potrivită
  • Ascultare activă - acordând o atenție deplină a ceea ce spun ceilalți oameni, luând timp pentru a înțelege punctele prezentate, punând întrebări după caz ​​și nu întrerupeți în momente nepotrivite
  • Scriere - Comunicarea eficientă în scris, în funcție de nevoile audienței.
  • Analiza afacerii si solutii IT
  • Poate opera eficient în rețele globale și echipe interfuncționale
  • Orientat spre soluții, gândire sisteme și abilități de rezolvare a problemelor

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Garrett - Advancing Motion pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Garrett - Advancing Motion pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Garrett - Advancing Motion locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?