Senior Automation Tester

Undelucram.ro în numele:

Endava

Endava reimaginează relația dintre oameni și tehnologie. În ultimii 20 de ani, a ajutat unele dintre cele mai importante companii din lume în finanțe, asigurări, telecomunicații, media, tehnologie și retail să-și accelereze capacitatea de a profita de noile modele de afaceri și oportunități de piață. Avem peste 10.000 de angajați localizați în apropierea locațiilor clienților din Danemarca, Germania, Țările de Jos, Marea Britanie, Statele Unite și centre de livrare nearshore din UE: România, Bulgaria; Țări din Europa Centrală: Macedonia de Nord, Moldova și Serbia; America Latină: Argentina, Columbia și Uruguay.

RESPONSABILITATI:

In prezent cautam Testeri de Automatizari pentru diverse proiecte in domeniul financiar.

  • Principalele dvs. responsabilități vor fi testarea sistemelor software, veți revizui și analiza documentația, specificațiile și veți înțelege cerințele de afaceri
  • Veți fi implicat în cea mai mare parte în investigarea, analizarea și scrierea testelor pentru defectele raportate
  • Ocazional poți fi implicat în proiecte distribuite geografic și va trebui să lucrezi pentru perioade scurte de timp în alte Centre de Livrare Endava

CALIFICARI SI EXPERIENTA:

Abilitati obligatorii

  • 4+ ani de experiență în testarea automatizării
  • Cunoștințe excelente ale metodelor și cadrelor de testare automatizate, de preferință într-un mediu web
  • Cunoștințe POO - C#, Java, JavaScript, Python
  • Cunoașterea Jira - instrument de urmărire a defectelor și instrument de gestionare a cazurilor de testare
  • Bună cunoaștere a ciclului de viață al testării software
  • Abilități puternice de analiză și organizare; atentie la detalii
  • Abilitatea de a înțelege procesele de afaceri
  • Cunoștințe foarte bune de engleză scris și vorbit

Abilități de dorit

  • Experiență activă în procesul de livrare Agile (Scrum) (experiență în estimare folosind punctele de poveste)
  • Certificare ISTQB

Beneficii:

Asigurare privată de sănătate, indemnizație sportivă lunară și tichete de masă

Zile de concediu anual de fidelitate și zile de înlocuire pentru sărbătorile bancare de weekend

Diverse opțiuni pentru achiziționarea de acțiuni Endava la un preț preferențial

Bonus de recomandare

Lucru de acasă și program flexibil de lucru

Oferte multiple și reduceri pentru angajați

Oportunități de învățare continuă – proiecte complexe, traininguri, coaching, conferințe, workshop-uri, certificări, abonamente la platforme de învățare online etc.

Viața socială diversă a companiei - evenimente, turnee sportive, team building, grupuri de pasiune (ex. drumeții, club de carte, echipă verde)

Mediu multicultural - lucru cu colegi și clienți din diferite țări

ESTE UN MECI? VERIFICAȚI OPORTUNIȚITĂȚILE NOASTRE DE CARIERĂ!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Undelucram.ro pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Undelucram.ro pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Undelucram.ro locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?