Senior Backend Developer - PokerStars

Scopul slujbei

În acest rol veți lucra cu echipa pentru a crea proiecte tehnice și a implementa produse noi bazate pe cerințele afacerii. De asemenea, veți dezvolta noi funcții și veți oferi suport continuu pentru produsele existente.

Responsabilitati cheie:

  • Lucrați cu părțile interesate pentru a modela și analiza cerințele funcționale de afaceri pentru componentele software necesare.
  • Participați la procesul de dezvoltare a software-ului de la proiectare până la lansare, inclusiv: proiectarea, documentarea și dezvoltarea soluțiilor, precum și revizuirea codului și activitățile de proiectare de la egal la egal
  • Asigurați-vă că dezvoltarea codului este în concordanță cu standardele și standardele de codare și securitate de grup
  • Oferiți suport pentru mediul de producție așa cum este definit și solicitat de management
  • Fii o parte activă a procesului agil al echipei. Aceasta include rafinamentul restanțelor, planificarea sprintului, standup-urile zilnice și întâlnirile retrospective.
  • Mentorați și îndrumați alți dezvoltatori oferind coaching de calitate și asigurând executarea corectă a sarcinilor lor
  • Orice alte solicitări venite din partea conducerii

Abilități și capacități

  • Licenta in informatica, tehnologia informatiei sau domenii conexe
  • Experiență de cel puțin 5 ani în dezvoltarea de aplicații comerciale, de nivel de producție
  • Din care cel puțin 3 ani în dezvoltarea sistemelor Java backend ca limbaj principal de dezvoltare
  • Experiență cu platformele web Reactive Java și cu proiectarea și dezvoltarea de aplicații client-server.
  • Familiarizat cu următoarele concepte și tehnologii: microservicii, cadre reactive, programare bazată pe evenimente, orhastrații Docker și container, dezvoltare cloud first/native – avantaj
  • Familiarizat cu utilizarea DB ca parte a platformei SW, aceasta include utilizarea ORM-urilor sau dezvoltarea directă a interogărilor DB în Java. Cunoașterea bazelor de date SQL și NoSQL - avantaj
  • Familiarizat cu instrumentele cloud, tehnologiile și cele mai bune practici AWS – avantaj
  • Experiența de lucru cu metodologii Agile și JIRA este un atu - avantaj
  • Abilități matematice puternice și cunoștințe de probabilitate și statistică reprezintă un avantaj

La ce te poti astepta:

  • 25 de zile de concediu anual
  • Schema de salvare a acțiunilor
  • „Beneficii flexibile” la alegere
  • Asigurare privată de sănătate (include asigurări dentare și evaluări de sănătate)
  • Parcare liberă
  • Mii de cursuri online prin „Udemy”

Modalitati de lucru:

Munca flexibilă este modul nostru de lucru! Suntem o forță de muncă diversă și, prin urmare, o abordare „unică pentru toți” nu este neapărat cea mai bună. Oricare ar fi nevoile tale personale, haideți să discutăm și să vedem cum le putem satisface.

Mulțumim tuturor candidaților pentru interesul manifestat, însă doar candidații potriviți vor fi contactați pentru un interviu.

Trimițând cererea dvs. online, sunteți de acord că: detaliile dvs. vor fi utilizate pentru a vă progresa cererea de angajare. Dacă cererea dvs. are succes, detaliile dvs. vor fi folosite pentru a vă administra dosarul personal. Dacă cererea dvs. nu reușește, vă vom păstra detaliile pentru o perioadă de cel mult doi ani, pentru a vă lua în considerare pentru un viitor rol Paddy Power Betfair.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Betfair Romania Development pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Betfair Romania Development pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Betfair Romania Development locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?