Senior Brand Manager (Pharmaceutical)

Divizia Professional Placement & Executive Search a Adecco Romania cauta in prezent un Senior Brand Manager cu experienta in industria farmaceutica , pentru unul dintre clientii sai, o companie farmaceutica multinationala, noua intrare pe piata romaneasca. Au o istorie de peste opt decenii și jumătate, activând în domeniul fabricării de medicamente, cosmetice și produse chimice. El sau ea va raporta directorului național de vânzări și marketing.

Responsabilitati cheie:

  • Dezvoltați strategia de brand
  • Responsabil pentru crearea planului de brand în timp util
  • Responsabil de dezvoltarea mixului de marketing
  • Pregateste propunerea de strategie promotionala pentru portofoliu, produsele deja existente pe piata si pentru produsele care urmeaza a fi lansate
  • Raspunde de executia, monitorizarea si analiza planurilor tactice agreate pentru a asigura cresterea portofoliului
  • Utilizați pe deplin noile tehnologii și toate canalele disponibile
  • Colaborează interfuncțional cu colegii locali și regionali pentru a asigura implementarea eficientă a strategiilor și tacticilor de marketing
  • Sprijinirea adaptării strategiei specifice regiunii
  • Monitorizarea implementarii strategiilor de marketing in teritoriu
  • Conceptualizează, proiectează și adaptează materiale promoționale
  • Colaborați cu furnizori terți pentru campanii și evenimente de marketing specifice
  • Dezvoltați relații pozitive cu părțile interesate interne și externe
  • Construiește relații profesionale, identifică și lucrează cu parteneri cheie și experți medicali în domeniu
  • Participa la evenimente organizate de asociatii profesionale din domeniul medical/farmaceutic
  • Prezentați forței de promovare strategia de marketing și monitorizați regulat implementarea corectă a programelor și strategiei
  • Elaborează materiale de instruire, desfășoară training pentru forța de vânzări și se ocupă de actualizarea și îmbogățirea periodică a cunoștințelor despre produse.
  • Rulați programe de cercetare de piață și informații despre piață pentru un portofoliu responsabil și monitorizează/anticipează dezvoltarea pieței
  • Identificați tendințele pieței, oportunitățile și amenințările în funcție de grupurile de produse atribuite și propuneți măsuri adecvate
  • Rămâneți la curent cu noile lansări (și alte informații relevante) în domeniul de practică terapeutică atribuit, inclusiv activitățile și practicile medicale și comerciale, informații despre produse și concurență
  • Monitorizați performanța produsului folosind instrumente adecvate și luând măsuri corective dacă este necesar pentru a îndeplini obiectivele de afaceri
  • Monitorizează și controlează bugetele mărcii, prognozele și cheltuielile, asigurând profitabilitatea pe termen lung a produselor, în conformitate cu strategiile grupului
  • Colaborează cu funcțiile relevante în vederea realizării indicatorilor de performanță
  • Colectați, gestionați și prezentați informații relevante despre clienți, piață, performanță și concurenți părților interesate interne relevante
  • Asigurați-vă că toate activitățile de marketing sunt în conformitate cu cerințele legale și de reglementare
  • Lucrați cu echipe interfuncționale pentru a furniza documentația științifică necesară materialelor promoționale sau orice altă necesitate a mărcii, cu respectarea strictă a procedurilor medicale și farmaceutice

Candidatul ideal:

  • diplomă universitară
  • Experiență demonstrabilă de marketing farmaceutic pe poziții relevante
  • Experiență dovedită cu diferite canale de marketing și digitale
  • Foarte bune cunoștințe despre piața farmaceutică locală, particularitățile acesteia și categoriile de clienți
  • Experienta in gestionarea bugetelor
  • Experiență în gestionarea relațiilor cu furnizori terți
  • Abilități puternice de comunicare
  • Cunoastere excelenta a limbii engleze, atat oral cat si scris
  • Cunoștințe solide de MS Office
  • Atitudine proactivă; „hands-on” – mentalitate, dinamică
  • Jucător de echipă și personalitate rezistentă
  • Abilități puternice de organizare și planificare și capacitatea de a stabili prioritățile în mod corespunzător
  • Disponibilitate de a călători până la 30% din timp în teren

Toți candidații care îndeplinesc cerințele de mai sus sunt invitați să aplice online. Vom contacta doar candidații potriviți pentru acest post în maximum 2 săptămâni.

Pentru mai multe locuri de muncă vă rugăm să vizitați site-ul nostru www.adecco.ro și să vă înregistrați CV-ul în baza noastră de date pentru a fi eligibil pentru locurile de muncă actuale sau viitoare. Toate aplicațiile sunt considerate strict confidențiale.

Prin trimiterea datelor dumneavoastră cu caracter personal prin poștă electronică la orice adresă de e-mail care se termină în „adecco.com” sau „adecco.ro”, prin intermediul platformelor de social media (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea prin intermediul unei platforme de locuri de muncă online, sunt de acord în mod expres și fără echivoc ca aceste date să fie prelucrate de companiile grupului Adecco. Orice reclamație privind prelucrarea datelor cu caracter personal, vă rugăm să contactați [email protected].

„ADECCO RESURSE UMANE este un operator înregistrat de date cu caracter personal nr 15866/2010”

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email cu terminatia “adecco.com” sau “adecco.ro”, prin intermediul retelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul grupului Adecco. Prelucrarea datelor se va face in scopul angajarii dvs. in companiile din cadrul grupului Adecco sau in cadrul altor entitati, realizarea unor rapoarte statistice asupra fortei de munca, participarea dvs. la diverse cursuri de formare profesionala, furnizarea de diverse servicii, datele putand fi comunicate clientilor si furnizorilor nostri, numai pentru scopurile mai sus mentionate, precum si autoritatilor publice, in baza unor solicitari legale. Grupul Adecco a implementat masuri adecvate care sa se asigure un nivel considerabil de securitate a prelucrarii datelor dvs. personale, care vor fi stocate timp de 10 ani. Potrivit legislatiei in vigoare, aveti dreptul de a ne solicita accesul la datele dvs. personale, rectificarea sau stergerea acestora (in masura in care acest lucru nu contravine legii), restrictionarea prelucrarii sau portabilitatea acestora. De asemenea, aveti dreptul de a va pune prelucrarii si de a depune o plangere in fata autoritatii in domeniu. In categoria datelor personale intra: nume, prenume, CNP, vârstă, sex, etnie, rasă, orientare politică, religioasă, starea de sănătate, adresa de domiciliu, reședința, adresa de e-mail, cont bancar, ocupația, venitul, fotografie, adresa IP, orice alt tip de date care se pot corela pentru a duce la identificarea unei personale. ADECCO RESURSE UMANE SRL este inregistrata ca operator de date personale sub nr. 15866/2010. ADECCO ROMANIA SRL este inregistrata ca operator de date personale sub nr. 15862/2010. Pentru orice sesizare cu privire la prelucrarea datelor personale de catre companiile din grupul Adecco, va rugam sa va adresati ofiterilor nostri de protectie a datelor personale la [email protected].

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Adecco pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Adecco pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Adecco locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?