Senior Business Analyst

Candidatul ideal va fi responsabil pentru lucrul cu datele financiare ale companiei în diferite domenii de activitate. Sarcinile specifice includ valorile de raportare, modelarea financiară și dezvoltarea scenariilor într-un cadru interfuncțional.

Responsabilitati

  • Responsabil pentru modelarea financiară și proiecții
  • Creați și mențineți un model financiar/de afaceri actualizat (cu o situație de venit, bilanț, flux de numerar, operaționale și alte valori)
  • Construirea și menținerea analizei de afaceri la nivel de țară și de grup
  • Produceți scenarii alternative și analizați-le
  • Propune soluții și strategii pentru provocările de afaceri
  • Crearea de rapoarte și prezentări pentru utilizări de afaceri (interne și externe)
  • Folosind date comparabile pentru a descoperi rezultate acționabile

Calificări

  • Minim 3 ani de experienta ca analist financiar sau similar (experienta imobiliara este considerata un avantaj)
  • Licență în economie, contabilitate, tehnologia informației, matematică sau un domeniu relevant
  • Nivel avansat de Microsoft Office, în special Excel (și PowerPoint)
  • Abilitatea de a crea și menține un model financiar/de afaceri
  • Abilitatea de a analiza datele într-un mod simplu
  • Abilitatea de a vizualiza datele în cel mai eficient mod posibil
  • Abilitati analitice si de rezolvare a problemelor
  • Abilitatea de a lucra independent și cu membri ai echipei din medii și departamente diferite
  • Abilități puternice de comunicare scrisă și verbală în limba engleză.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Globalworth pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Globalworth pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Globalworth locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?