Senior Buyer / Supply Analyst

Suntem in cautarea unui Senior Buyer / Supply Analyst pentru echipa noastra din Parcul Industrial - Prejmer.

Daca ai mai lucrat in domeniul achizitiilor sau aprovizionarii si ai cunostinte tehnice, vino sa faci parte din echipa nVent.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice / economice;
  • Experienta in Achizitii / Analiza Cumparari minim 3 ani;
  • Cunostinte bune de limba engleza (fluenta in conversatie, scriere corecta);
  • Cunostinte avansate a pachetului MS Office in special MS Excel si analize date;
  • Background tehnic - in achizitii, analiza cumparari;
  • Abilitati de analiza, capacitate de sinteza, rigurozitate si negociere;
  • Atentie la detalii;
  • Excelente abilitati de comunicare;
  • Foc dinamic, energetic;
  • Orientare spre realizarea sarcinilor si spre rezultate.

Descrierea jobului:

  • Colaboreaza cu departamentele interne si furnizorii pentru determinarea corecta a specificatiilor bunurilor si serviciilor care vor fi achizitionate;
  • Analizeaza informatiile cu privire la aprovizionare si isi prezinta constatarile pentru a imbunatati procesul;
  • Analizeaza initiativele si procesele de achizitii si pentru a sustine livrarea de servicii si produse rentabile si de inalta calitate;
  • Analizeaza diferentele de preturi intre comenzi si facturi, in cazul in care apar neconcordante informeaza imediat seful direct;
  • In cazul in care apar probleme de calitate la piesele comandate de la furnizori, urmareste si raspunde pentru rezolvarea situatiei comerciale dupa inchiderea reclamatiei (resturi, inlocuire, nota de credit);
  • Stabileste conditii de livrare cu furnizorii;
  • Intocmeste o baza de date a furnizorilor, pe care o actualizeaza in permanenta luand in considerare: pretul, termenii de livrare, calitatea si serviciile;
  • Se asigura ca stocul nu depaseste limitele bugetului alocat;
  • Cunoașterea, aplicarea si respectarea cerințelor stabilite prin procedurile și instrucțiunile Sistemului de Management Integrat Calitate - Mediu;
  • Ghideaza furnizorii si se asigura ca acestia lucreaza in concordanta cu standardele de calitate nVent.

Ce iti oferim:

  • Mediu de lucru placut, profesionist si motivant favorabil dezvoltarii profesionale;
  • Lucru intr-o echipa tanara si entuziasta, unde te vei integra usor si te vei simti bine;
  • Un job pe termen lung si seriozitate din partea angajatorului.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la nVent HOFFMAN pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la nVent HOFFMAN pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are nVent HOFFMAN locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?