Senior Buyer with English

Suntem încântați să vă oferim această nouă oportunitate în cadrul Wipro Technologies, unul dintre cele mai mari mărci din industrie în acest moment, cu o istorie bine stabilită în diverse domenii.

Ca parte a acestui proiect și a unei noi echipe, rolul dvs. de cumpărător senior va fi să construiți și să cogestionați o relație puternică cu organizația noastră client și să performați pe baza SLA și KPI-uri definite, în industria clienților de energie și utilități.

Responsabilitati:

  • Sprijinirea clienților interni în formalizarea/descrierea cererii RFX/Scopul de lucru (context, nevoi, așteptări, buget, termene etc.);
  • Întâlnire de lansare a clienților (opțional – în funcție de strategia categoriei și de nivelul strategic al cererii);
  • Lista furnizorilor solicitați / Aprovizionarea furnizorilor;
  • Creare, publicare, management și analiză RFX;
  • Rezumat tehnic și comercial RFX;
  • Clarificare/negociere cu furnizorul după caz ​​(oral și scris);
  • selecția finală RFX;
  • Notificări ale furnizorilor (verbale și scrise);
  • Administrare/arhivare contract în sistemul(ele) solicitat(e);
  • Raportați economiile din achiziții în instrumentul dedicat Companiei;
  • Suport pentru interogări pentru utilizatorul final/furnizor;
  • Apel de licitație, inclusiv negocieri contractuale;
  • Incheierea Acordului de nedivulgare;
  • Dovada acordului pentru semnatura electronica (completare si gestionare a semnaturii);
  • Sprijin pentru îmbunătățirea cadrelor contractuale;
  • Redactarea contractelor din modele;
  • Negocierea contractului cu furnizorul pe baza gamebook-ului categoriei și a instrucțiunilor din categoria de achiziție;
  • Due diligence contractului cu furnizorul (dacă este necesar);
  • aprobări contract și semnatar;
  • Experienta in aprovizionare obligatorie in oricare dintre urmatoarele categorii:

- ACEASTA

- Indirect (Asistenta Tehnica, Consultanta/Comunicare, Servicii Generale);

- Servicii industriale (Intretinere, Inspectie, Inginerie, lucrari mici & proiect);

- Consumabile industriale (chimice, consumabile, bunuri etc.)- incluse mai sus;

- Resurse logistice/Supply Chain/Transport.

Cerințe:

  • Bune cunoștințe de limba engleză, scris și conversațional;
  • Diplomă minimă de licență;
  • Orientare la nivel de expert în procesele de Achiziții & PO Lifecycle;
  • Abilități de aprovizionare la contract;
  • Experiență de lucru pe SAP sau Oracle sau Ariba sau COUPA;
  • Este necesar antecedentele juridice;
  • Experiență în operațiuni de achiziții/aprovizionare obligatorie în oricare dintre următoarele categorii:
  • - ACEASTA

- Indirect (Asistenta Tehnica, Consultanta/Comunicare, Servicii Generale)

- Servicii industriale (Întreținere, Inspecție, Inginerie, lucrări mici și proiecte)

- Consumabile industriale (chimice, consumabile, bunuri etc.) - incluse mai sus.

- Resurse logistice/Supply Chain/Transport

  • BPO minim 4+ ani, operațiuni de achiziții/proces PR-PO, sursă de contract.

Bine de a avea și abilități antrenabile:

  • Expunerea la operațiuni de achiziții și managementul aprovizionării/RFX/Managementul contractelor;
  • Technology Exposure - SAP Ariba / COUPA / sistem similar, E-Sourcing;
  • Voce neutră și accent și gestionarea apelurilor;
  • Cunoștințe în domeniul achizițiilor și abilități din industrie.

Beneficii pentru a lucra cu noi:

  • O oportunitate excelentă de a lucra pentru unul dintre cele mai mari mărci din lume într-un mediu de lucru unic;
  • Oportunitate excelentă de carieră cu o companie internațională de outsourcing de top;
  • Dezvoltare personală într-un mediu de lucru multinațional prin activități extracurriculare frumoase cu echipa;
  • Dezvoltare profesională printr-o varietate de programe de formare (abilități hard/soft);
  • Salariu competitiv cu set atractiv de beneficii sociale;
  • Acces la o varietate de beneficii disponibile prin pachet flexibil personalizabil, în funcție de nevoile fiecărui angajat.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Wipro Technologies pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Wipro Technologies pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Wipro Technologies locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?